| MotoKatâr a întrebat:

Am dat o comanda de niste adiddasi de pe Store Shopping si mi-au venit deslipiti într-o parte si o mărimea este mult prea mare. Am dat mesaj firmei pe site si le-am zis ca as dori sa returnez produsul si sa-mi primesc banii înapoi si mi-au ca aceasta procedura se poate efectua doar daca si a doua oara nu sunt multumit de ei. Eu unul nu mai vreau sa-i achizitionez si vreau sa-m primesc banii inapoi dar nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| annneamary a răspuns:

Informeaza-i ca le faci reclamatie la protectia consumatorului si daca nici asa nu accepta atunci fa reclamatie, nu exista la a 2 a comanda, ori ce produs cumparat online poate fi returnat atata timp cat firma este serioasa

| missdevil a răspuns:

Si pe viitor incearca sa comanzi de pe site-uri sigure. Fa un pic de investigare inainte referitor la site si daca clientii au fost multumiti de achizitiile lor. Eu personal recomand site-uri din afara tarii (ex. www.43einhalb.com, www.worldbox.pl, www.sivasdescalzo.com) si fii atent la preturile practicate de pe site, cle mai probabil ieftin inseamna si produse care nu sunt originale deci te poti astepta la defecte de genul acela.