| edy1233 a întrebat:

Locuiesc in mediul rural. Daca fac o comanda de pe Ebay unde ajung produsele (acasa prin curier / posta sau trebuie sa merg la posta)? Daca trebuie sa merg la posta merg la cea de la mine sau din oras?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| WLMA a răspuns:

Depinde prin ce e livrat, dacă nu e prin ceva firmă de curierat, atunci va ajunge la cea cel mai apropiat oficiu poștal care are ghișeu pentru colete externe, de obicei în cel mai apropiat oraș. Vei primi acasă un aviz iar împreună cu buletinul te vei duce la poștă și vei plăti (Dacă este nevoie) taxele vamale. Eu stau într-un sat și așa pățesc. Dacă vrei mai multe informații răspunde la mesaj.

| edy1233 explică (pentru WLMA):

Daca o sa comand din UE coletul ajunge direct acasa?

| WLMA a răspuns (pentru edy1233):

Daca e livrat prin ucrier da. Daca e livrat prin posta va ajunge la cel mai apropiat oficiu postal (probabil la tine in sat), iar daca postastul e de treaba iti aduce coletul acasa, daca nu, iti aduce doar avizul.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mergi la poștă în oraș cu siguranță îl primești la poșta din oraș. Dar dacă și cea din satul tău e aproape întreabă dacă îl poți primi direct acolo ca să nu mai fii nevoit să mergi în oraș.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De la posta presupun. Du-te si intreaba la posta. Aia stiu mai bine.

| KindKid17 a răspuns:

Intrebarea e daca mai ajunge laughing Eu zic ca trebuie sa-l ridici de la posta.

| Necunoscuta112 a răspuns:

Buna! Depinde in ce zona locuiesti.Si eu locuiesc intr-o zona rurala. Daca cei de ebay vor livra coletul prin cargus sigur iti va veni acasa.Eu comand de 3 ani online.Fan curierul nu livreaza in orice zona.Rare exceptii. Daca iti va trimite coletul prin posta trebuie sa te prezinti la posta din localitatea unde locuiesti tu daca ai pus acea adresa.In comanda nu ai specificat cum sa iti livreze colegul?