| cyborg a întrebat:

Salutare, as dori si eu de la ce varsta poti sa iti faci card visa sau mastercard, unde ar fi cel mai avantajos si daca trebuie ceva gen acordul parintilor sau buletin. Vreau sa platesc pentru World of Warcraft Cataclysm.

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Mai deci trebuie sa ai buletin si apoi sa iti faca parintii tai cardul!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cel mai eficient si avantajos e la Raiffeisen, pentru platile online iti ajunge un cont in lei cu un visa electron atasat si un token pentru accesarea aplicatiei raiffeisen online. Cont de unul singur iti poti face evident o data ce ai implinit 18 ani.

| Magnifico a răspuns:

Eu am facut cardul pe mine! Cei drept depinde de banca la care vrei eu spre exemplu am la Alpha Bank si la Banca Transilvania cate un card. Cerintele difera de la banca la banca. Oricum un lucru e sigur cand te apuci sa faci acel card:iti dau ei niste formulare pe care trebuie sa le completezi tu si parintii,de asemenea trebuie sa semneze si parintii tai si tu pe ele si cand te duci sa il ridici (dureaza pana la emitere ceva timp, poate cateva saptamani sau cine stie depinde de cati clienti care vor sa isi scoata cardul are banca) iti trebuie buletinul.Te duci fara parinti sau cu ei nu conteaza, dar ai nevoie de buletin.Te vei descurca! Eu cand am vazut formularele m-am speriat dar nu erau motive si mi-am dat seama de asta mai tarziu! Oricum sa stii ca e foarte simplu! Bafta si numai bine!