| tdkrises a întrebat:

Unde e mai avantajos sa-ti faci card de student? BCR sau ING? Sau in alta parte? Si de asemenea Visa Electron, Maestro, MasterCard? Conteaza si un asemenea criteriu?

2 răspunsuri:
| Bababam a răspuns:

Eu, personal mi-am facut la ING. Aici nu iti ia bani nici macar cand verific cardul sau depui/retragi bani. Mi s-a parut cel mai ok. Si iti da Visa electron la card, care este util si este worldwide ca si mastercard. Maestro in unele situatii nu poti depune bani pe poker/magazine online din afara si tot asa. Bafta!

| dannyel86 a răspuns (pentru Bababam):

De avantajele ING am auzit si eu. Nu percep comisioane pentru utilizarea cardului (cel putin o perioada de timp).
Daca iti faci card, tine cont si de operatiunile pe care intentionezi sa le faci cu el. Sunt carduri care se pot folosi numai in Romania, carduri cu care nu poti face cumparaturi online internationale.
Visa Electron si Mastercard sunt recomandate.
Documenteaza-te foarte bine!