| Clamidia a întrebat:

Urasc sa port cizme sau ghete, cizmele nu imi plac din cauza formii si cu ghetele merg stramb, cu adidasi sau tenisi merg foarte bine, ca tot vine iarna si deja e zapada afara, ce sa imi cumpar pentru iarna, ghete nu vreau si nici cizme.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Iarna nu ai alte optiuni in afara de ghete si cizme. O a treia optiune ar fi sa-ti inghete picioarele.
Cauta-ti incaltaminte de calitate si nu vei mai merge stramb. Niste cizme scurte si imblanite arata super. Nu vad de ce nu ti-ar placea. Dar orice ai alege sa fie de calitate, de piele si cu talpa buna.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand iti vor ingheta picioarele ai sa iei si ciorapi de lana. Ia-ti vansi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Probabil ca ai purtat doar ghete de rahat pana acum. Si eu eram non-ghete, non-bocanci pana am inceput sa incalt chestii cu adevarat facute cu cap. Bocanci tip jandarm facuti cu simt de raspundere nu se compara cu altceva, mai ales ca e treaba de fleoshcaiala/gheata, zapada care sare/improasca. Unde mai pui ca eu cu astia umblam pe afara la -25 cate o ora-doua fara nici un stres: https://www.kaki.ro/produse/bocanci-burebista.php