| Kefry a întrebat:

Vă trebui să plătesc TVA și taxe vamale dacă voi comanda din China? Mai precis niște maieuri de pe eBay. Și sunt mari taxele astea?

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Daca costa sub 10 euro nu trebuie sa platesti taxe vamale nici tva, daca e intre 10 si 150 euro atunci platesti tva, iar daca e de peste 150 atunci platesti si taxele vamale si tva

| Kefry explică (pentru BroascaCuElice):

Si cat este TVA-ul? Eu as da o comanda de vreo 5-6 maieuri si bucata este de 20-21 de lei. M-ar ajunge ~100 de lei. TVA-ul este 19% si se calculeaza inmultindu-se cu suma sau e alt procedeu?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde CITE comanzi. Ce e peste vreo 10 EUR se taxeaza cu 8 RON+TVA. La un maieu-doua nu e nici un bai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat, vezi daca scrie Free shipping.