| Editocroci a întrebat:

Voi reușiți să evitați să faceți cumpărături?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Daca tu ești o mare cheltuitoare si ti-ai propus sa nu mai faci cumparaturi, nu mai intra in magazine, nici fizice, nici online. E simplu. Pune-ti banii intr-o pusculita din aceea de unica folosinta din care nu-i poti scoate decat daca o spargi. Daca ai mai multi ii poti pune intr-un cont bancar pe termen ca sa primesti si dobanda. De acolo nu-i poti scoate decat la termen. Sau schimba-i in euro. Va fi mai greu sa-i cheltuiești asa.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde ce fel de cumparaturi... Unele sunt necesare altele sunt fite sau mofturi!

| Lioana a răspuns:

De ce am evita sa facem cumparaturi? Sunt vitale, mai ales cele alimentare. Poate te referi la altceva. Fii mai explicita!

| Editocroci explică (pentru Lioana):

De ce? E, asta e pentru connaisseurs.
Nu mă refer la altceva.

| Editocroci explică (pentru Lioana):

Bună idee cu schimbatul în altă monedă.

| Lioana a răspuns (pentru Editocroci):

Daca tu ești o mare cheltuitoare si ti-ai propus sa nu mai faci cumparaturi, nu mai intra in magazine, nici fizice, nici online. E simplu. Pune-ti banii intr-o pusculita din aceea de unica folosinta din care nu-i poti scoate decat daca o spargi. Daca ai mai multi ii poti pune intr-un cont bancar pe termen ca sa primesti si dobanda. De acolo nu-i poti scoate decat la termen. Sau schimba-i in euro. Va fi mai greu sa-i cheltuiești asa.