| ViSe CoLoRaTe a întrebat:

Vreau sa aflu cit mai multe despre cei cu zodia scorpion, adica care este hobiul lor, daca le place sa danseze si asa mai departe, ma ajutati va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| allleeeee a răspuns:

Uite mai multe informatii:
DESCRIEREA ZODIEI
Zodie feminina de apa, predominant emotionala, psihica, guvernata de planeta MARTE, planeta care sporeste energia fizica, agresivitatea, curajul, indrazneala si vitalitate, dar si imprudenta, gelozia, asprimea, brutalitatea, violenta, nervozitatea, spiritul razbunator.

Personalitatea Scorpionului este magnetica, misterioasa, carismatica, atragandu-i pe toti in jurul sau ca un magnet. Puternic din fire, Scorpionul nu se lasa usor infrant, avand un profund simt al apararii atunci cand se afla in incurcatura. Desi atrasi de personalitatea lui, cei din jur reusesc cu greu sa il inteleaga, pentru ca e imposibil sa afle ce gandeste si simte cu adevarat. Arata tuturor o imagine de om sigur pe sine, increzator, puternic, controlat si calm, desi in interiorul sau se da o lupta acerba. Scorpionul este sensibil si emotional, dar unde emotiile sunt puternic tinute sub control, incat nu ar putea fi observate nici de catre cei foarte apropiati Scorpionului. In ciuda aparentelor de persoana dura, emotiile sunt totusi latura sa forte si reuseste sa si-o controlati cu mare grija. Toate sentimentele pot fi mult mai intense la Scorpion: si dragostea si ura, si gelozia si loialitatea. Totusi cand emotiile Scorpionului explodeaza, ele pot fi periculoase, adeseori negative, precum razbunarea sau sarcasmul. Este o fire susceptibila si sceptica, sarcastica si aspra uneori. La el nu exista sentimente de mijloc, neutre: totul e alb sau negru. Datorita spiritului sau ascutit, poate eticheta dintr-o privire caracterul unui om. Intotdeauna obtine ceea ce vrea, cand vrea. Este un caracter de temut, fiind inclinat spre autodistrugere, spre experiente originale, spre locuri si aventuri neobisnuite, spiritul sau de investigator atragandu-l in cele mai ciudate actiuni, unele dintre ele periculoase.

COMPATIBILITATE CU ALTE ZODII
EXCELENTA (100%) - Scorpion, Pesti, Rac
BUNA (80%) - Capricorn, Fecioara
DELICATA, RISCANTA (60%) - Varsator, Leu
DIFICILA, DAR INTERESANTA (50%) - Taur
DIFICILA, CU DATORII KARMICE (20%) - Gemeni, Berbec
NERECOMANDABIL (10%) - Sagetator, Balanta

CALITATILE ZODIEI
transformare, unitate, regenerare, exigenta, reconstructie, renastere, reincarnare, spiritualitate, sexualitate, pasiune, magnetism, detectie, initiere, instinct, autoanaliza, dorinta, tentatie, ambitie, motivatie, pasiune, mare potential, energie, inteligenta

DEFECTELE ZODIEI
angoasa, distrugere, ranchiuna, razbunare, rautate, vointa, autoritate, despotism, posesiune, gelozie, posesivitate, duritate, violenta, intoleranta, temperament puternic, suspiciune, ironie, cinism, sadism, lipsa de discretie, mister, secrete, greu de patruns

VERBUL CARACTERISTIC A dori. DORESC.
MOTTO-UL ZODIEI "Ma deschid schimbarii si transform in mine ceea ce trebuie sa existe pentru a descoperi adevarul fiintei mele interioare. Sacralizez sexualitatea."

ZIUA CARACTERSTICA MARTI
PLANETA GUVERNATOARE MARTE
METALUL CARACTERISTIC FIER, OTEL
CULORILE ENERGIZANTE MARTE, PLUTO
NUMERELE NOROCOASE 8, 9, 2, 4
SIMTUL CEL MAI DEZVOLTAT: gustul
VARSTA SPECIFICA: maturitatea
PERIOADA DIN ZI CARACTERISTICA: amurgul
ANOTIMPUL CARACTERISTIC: toamna
PUNCTUL CARDINAL CARACTERISTIC: vestul
ORGANELE SENSIBILE intestinul gros, uretra, prostata, colon, hemoroizi, oasele nasului
PIETRELE CARACTERISTICE Acvamarin, Agata de Botswana, Beril, Carneol, Caroit, Crisolit, Crisopraz, Coral, Goshenit, Granat, Heliodor, Hematit, Jasp, Labradorit, Malahit, Moldavit, Morganit, Obsidian albastru-verde, Ochi de pisica, Ochi de soim, Ochi de tigru, Opal negru, Peridot, Perla, Piatra lunii, Piatra sangelui (Heliotrop), Rodocrozit, Rubin, Sardonix, Topaz, Turmalina roz/Rubelit, Turcoaz, Unakit. Talisman norocos: Acvamarin, Beril. Recomandabil: PIETRE ROSU INCHIS, BRUN, NEGRU

CELEBRITATI ALE ZODIEI Demi Moore, Leonardo DiCaprio, Winona Ryder, Julia Roberts, Bill Gates, Whoopi Goldberg, Printul Charles, Hillary Clinton, Picasso, Katherine Hepburn. Voltaire, Emil Constantinescu, Traian Basescu
ALIMENTE
Are nevoie de lichide, bauturi calde, alimente calde, peste, alimente oferite de apa, telina, ceaiuri, sucuri, alimente bogate in fier, salata verde, mancare din fudulii, alimente de culoare rosie sau neagra: sfecla, cirese, visine, mere, ridichi, capsuni, rosii, zmeura, mure, gogosari, ardei kapia, carne rosie (de vita sau de porc), mancare fiarta, lamai, ceai de musetel, legume si fructe de toamna.

CADOURI
Carti politiste, carti de groaza, articole de înot, articole cu tenta esoterica (talismane, pietre norocoase, horoscop personal, amulete), flori de mina, obiecte vechi (relicve arheologice), alimente si bauturi fine, carti erotice, carti metafizice (despre reincarnare, paranormal, moarte, spiritism, mistere), carti de tarot, glob de cristal, articole magice, microscop, binoclu, telescop, pahare sau recipiente pentru lichide (vaze), invitatie la un restaurant intim, secret sau la un restaurant cu specific marin, lumanari, articole pentru scufundare, parfum, after shave, colonie, lenjerie intima, articole cu tenta erotica, flori, invitatie la sporturi extreme, parfumuri cu esente masculine, tari, dure, agresive, vestimentatie in nuante de grena, brun, negru, bleu-vert, obiecte metalice, obiecte ce reprezinta scorpioni, pesti, scoici, mamifere acvatice, pasari de apa, pisici, broaste, lebede, broaste testoase, ursi, delfini, foci, betisoare, parfumuri sau esente de aloe, mar, gardenie, lamai, liliac, crin, trandafir, nufar, plante de apa, bijuterii sau obiecte din metalul si pietrele semi-pretioase caracteristice.

VESTIMENTATIE
Se imbraca ciudat, chiar daca in general clasic. Prefera sa ramana discreti si misteriosi chiar si prin vestimentatie, deci nu vor atrage atentia prea mult prin haine, ci mai mult prin aerul pe care vor sa il creeze cu aceste haine. Sunt foarte pretentiosi la haine, de aceea nu vor sti cu ce sa se imbrace. Sunt foarte schimbat-ori in gusturi, daca azi nici nu le observi stilul vestimentar, maine apar cu un stil violent, tipator. Le place vestimentatia sexy, pentru ca atragerea sexului opus este foarte importanta pentru ei. Femeile vor exagera cu un aspect agresiv din punct de vedere sexual, deci pot aborda vestimentatia tip vampa. Pe de alta parte, pentru a-si pastra umbra de mister asupra lor, se pot imbraca toata viata numai in negru. Sunt oamenii extremelor inclusiv in vestimentatie, deci azi pot soca, maine pot trece neobservati. Le place sa incerce stiluri noi, dar numai de dragul aventurii, nu vor adopta un stil vestimentar pentru prea mult timp, cautand deja o alta provocare. Culorile recomandate pentru a-si amplifica energiile sunt grena, brun, negru, bleu-vert

SPATII SPECIFICE
Incaperea preferata in casa este dormitorul. Locuri prielnice: se simte bine in spatii retrase, discrete, intunecate, misterioase, in preajma sectiei de politie, a garnizoanei, a cimitirului, a farmaciilor, a muzeelor, a ruinelor, a siturilor arheologice, a apelor si marilor. Zone benefice: vestul tarii, vestul orasului, in camere cu ferestre spre vest. Sa plaseze patul cu capul spre vest. Tari/orase specifice: Norvegia, Siria, Zambia, Algeria, Washington, New Orleans, Liverpool

SUNETE SPECIFICE
Muzica lenta, de meditatie si relaxare, muzica cu tenta erotica, sunetul de apa curgand, susur de izvoare, sunet de valuri.

PROFESII
Farmacist, chirurg, ginecolog, militar, scafandru, arheolog, speolog, politist, spion, justitie, armata, scriitor, detectiv, radiestezist (profesiuni bazate pe cautare si investigare a lucrurilor ascunse, misterioase), fizica nucleara, profesiuni legate de moarte (cimitir, pompe funebre, morga), sexolog (profesiuni legate de sex, erotism, pornografie), psiholog (profesiuni legate de psihicul uman), astrolog (profesiuni legate de mister, ocultism, esoterism), spion (servicii secrete).

http://www.acvaria.com/astro-zodia_scorpion.php?p=astrologie

INTREBARE? Cum iubeste Scorpionul?

RASPUNS: SCORPIONUL e secretos si nu se implica intr-o relatie pana nu este pe deplin sigur ca celalalt merita atentia sa. Abordeaza dragostea din punct de vedere emotional, si se gandeste chiar la povesti de dragoste. Isi doreste o persoana artistica, spirituala, de ajutor, linistita, idealista, rafinata, receptiva. este senzual, dominat puternic de placerea fizica. Este in permenanta atras de sexul opus si isi manifesta instinctul cu primitivism si forta. Poate fi dur si exigent, neadmitand jumatati de masura. In dragoste, el vrea ori totul, ori nimic, iar daca nu primeste totul, e in stare sa distruga si ceea ce a obtinut. Este in general fidel, dar daca este inselat, isi coace razbunarea cu o forta diabolica. Are tendinta de a-si manifesta excesiv instinctele erotice, este inclinat spre experiente originale si ciudate, inclusiv pe plan erotic, dornic de noi schimbari in cuplu.

Este un partener misterios, secretos, pasional, sexual. Este atras de cineva care il fascineaza, il invaluie in farmecul sau personal. Este atras de secret, deci oricamd ar accepta o relatie clandestina, doar pentru a-si satsface dorintele sexuale puternice. Are o putere pasionala iesita din comun, fiind colindat de fantezii erotice intense. Are sentimente foarte puternice legate de familie si camin. Toate problemele din interiorul familiei vor ramane intotdeauna secrete, departe de ochii indiscreti ai lumii, totul din cauza tendintei sale protectoare si loiale fata de membrii famliei. Daca e nevoie sa sara in apararea partenerului, nu se va da niciodata inapoi de la aceasta. In schimb, asteapta respect si loialitate din partea partenerului. Este atras de persoane puternice, cu multa influenta asupra sa, chiar agresive. Totusi nu se va bucura de un cerc prea mare de prieteni, si putini dintre ei ii sunt prieteni apropiati. Este apropiat de cei care impartasesc aceleasi idei ca si el.

Nu ii place sa iasa prea mult in oras ci ii plac mai mult relatiile "de interior". Nu va accepta niciodata ca prieteni persoane cu un caracter slab. Totusi uneori exista riscul de a va asocia cu oameni care nu sunt de incredere, oameni care vor sa-i manipuleze pe ceilalti, de aceea e necesar uneori sa evalueze prieteniile in care este implicat. Poate fi totusi o fire foarte romantica. In relatiile cu partenerul este foarte hotarat si direct, uneori fiind capabil de sentimentele extreme, cum ar fi gelozia si posesivitatea. Deoarece nevoia sa de dragoste este atat de coplesitoare, are acele tendinte spre posesivitate fata de partener, atat fizic, cat si psihic. Abordeaza experientele sentimentale intr-o maniera foarte emotionala, dar ajungand uneori la extreme. Se implica total intr-o relatie sentimentala, este dominator, incearci sa preia complet controlul asupra vietii partenerului si pretinde angajare totala si din partea acestuia. Intotdeauna ia în serios problemele sentimentale.

Scorpionul va fi atras intotdeauna prin discutii despre subiecte neobisnuite: despre moarte, reincarnare, destin, enigme, organizatii secrete, ocultism, erotism. Il atrag povestirile despre crime, descoperiri arheologice, antichitati, mosteniri, inmormantari, accidente, operatii chirurgicale, dezastre, nenorociri, magie, vraji. O plimbare prin locuri misterioase, care sa-i starneasca fiori pe sira spinarii, chiar o escapada nocturna prin cimitir, ii pot declansa si apetitul erotic. Ii plac jocurile erotice cu apa (dusuri, dragoste pe malul marii sau chiar in apa), bauturile fine, in timpul seductiei. Jocul valurilor il pot excita la maximum. Ii plac zonele secrete, intunecate chiar, departe de ochii lumii, unde sa-si poata permite cele mai ciudate experiente. Intunericul si misterul il atrag deopotriva.

Urmariti impreuna un film erotic, unul politist sau chiar unul de groaza, care sa il impresioneze la maximum. Ii plac jocurile erotice cu apa (dusuri, dragoste pe malul marii sau chiar in apa), bauturile fine, in timpul seductiei. Jocul valurilor il pot excita la maximum. Mergeti impreuna la un medium, la o sedinta de spiritism, intr-un magazin de antichitati sau intr-un sex shop. Cititi impreuna reviste pe teme oculte si impartasit-va reciproc cele mai bizare evenimente ale vietii, cautand o explicatie oculta in toate. Il atrag experimentele stanii pe plan erotic, astfel incat nu s-ar da in laturi de la perversitati, orgii sexuale sau drogurile si alcoolul alaturate partidelor de sex.

http://www.acvaria.com/astro-cum_iubeste_scorpionul.php?p=astrologie

Femeia scorpion:
Ea ar putea scrie o carte despree cum trebuie sa se poarte sau sa se miste, sa vorbeasca sau sa arate o femeie atunci cand vrea sa cucereasca un barbat. In ea innoata dorinta dupa placere si doar un barbat lipsit de libido poate sa i se impotriveasca. Daca intalneste un barbat atractiv, stie cum sa-l scoata din turma, sa-l inebuneasca intr-atat incat el sa nu mai doreasca alta femeie. Nu ar fi bine sa i sa impotriveasca. Chiar daca nu este frumoasa, in ochii ei exista ceva irezistibil, hipnotic. Barbatul afla cum se simte un iepure in momentul in care este hipnotizat de o cobra. Nu accepta un partener zgarcit, vrea sa mearga intotdeauna cu clasa intai. El nu trebuie sa-i arate ca nu-i place felul ei de a risipi banii. Astfel va pierde rapid, va fi uitat impreuna cu banii lui cu tot. Are putere de actiune pentru mai multe femei. Lucreaza si joaca tare. Este fescinanta, excesiva - poate fi si obositoarea, dar nu te poti plictisi niciodata de ea. Eventual sa ai o viata pasnica. Dragostea est ceva serios pentru eea. Este patimasa. Va depinde de barbat nu numai in sex, si asta o va face irezistibila. Putini pot ajunge la adevarata ei adancime erotica. Este pretentioasa in pat si putini barbati ar reusi sa o satisfaca. Nu are rabdare pentru oamenii care nu corespund si care sunt inselatori. Iar oamenii importanti psihic traies minuni in preajma ei. Nu face asta din altruism ci spre propria ei satisfactie. Are un cap perfect, o intuitie minunata. Foarte critica isi analizeaza partenerul si prietenii pana cand ei ajung sa joace un rol important in viata ei, vede, analizeaza, in timp ce ea ramane de nepatruns... Adevarata ei fata este greu de descifrat si poate ramane un vesnic secret. E incapatanata, isi calculeaza bine telul si nu se lasa pana nu l-a atins. Trebuie multa putere si darzenie sa i te opui. Stie ce vrea si reuseste cu o putere de nestavilit. Nu se asa oprita d la o treaba si nu se poate acomoda usor. Daca i se frustreaza viata sentimentala devine razbunatoare si destructiva. O femeie scorpion inselata este un dusman periculos. Nici o alta femeie nu este mai furioasa decat ea. Daca vrea sa se razbune nu are scrupule. Nu vrea decat razbunare si degradarea adversarului. Gelozia este greseala ei cea mai mare. Asteapta de la un amant admiratie toatala. Gaseste rivale si intrigi acolo unde nu sunt. Daca partenerul ei discuta intr-o societate cateva clipe cu o femeie se crede deja tradata si reactioneaza ca atare. Nu este tipul de femeie care se face ca nu vede, ea devine de o furie razbunatoare. Dispretuieste slabiciunea si pe cei care cedeeaza din slabiciune, pentru ei are doar mila. Cine vrea sa stea langa ea trebuie sa inghita multe. Cand este bine dispusa isi trateaza prietenii domestic. Cand te desparti in cearta de ea nu incerca sa-i dai telefon a doua zi, de parca nimic nu s-a intamplat. Ai avea impresia ca esti gresit cuplat. Intr-un punct poti fi sigur - ii este credinciasa barbatului pe care il iubeste, si acestuia ii aduce sacrificii. Daca un barbat o ajuta si o intampina la jumatatea drumului, ea ii va apartine pe veci. Este o amanta devotata care isi apara partenerul. Lupta pentru el si nu se intereseaza de gura lumii. El, insa, nu are voie sa fie instabil caci nu-l va ierta niciodata. Casatoria cu ea - daca-ti poti imagina iadul si raiul impreuna. Alta cale de mijloc nu exista. Este zodia cea mai extremista. Este o femeie de stil mare, cei slabi mai bine sa o ocoleasca.

Viata sexuala a femeii scorpion:
Te asteapta o noapte grea, imparte-ti bine puterile. Ar putea incepe sa-ti spuna lucruru obscene in ureche. Chiar si discutii despre sex o pot duce la orgasm. Ii plac paturile mari, in care poti sta in orice pozitie. Va face totul ca aceasta noapte sa devina de neuitat. Are un puternic spirit de cercetare si experimentare. Indiferent de experienta partenerului, ea ii va face o surpriza. Ea doreste ca si partenerul sa simta actul la fel ca si ea. Nici o zodie nu este mai erotica decat a scorpionului. Pentru ca este atat de pretentioasa, pentru desfasurare si terminare, are nevoie de un partener asemenea ei. N-o domolesti cu tehnica, la ea totul este instinct. Nu o va convinge nici o carte ca actul sexual este un exercitiu yoga. Mai bine ar merge cu un amant rau in pat decat cu o carte buna. Stie sa-i struneasca eul unui barbat. Daca este excitata, arata acest lucru. Ii plac jocurile de dragoste si poate domina chiar si un partener impulsiv. Stie ca actul sexual este mai putin important decat erotica. Chiar daca arata ca o doamna, in pat va fi alta si va savura totul. Daca un barbat o intereseaza, il va seduce si nu va admite un nu! Controlul asupra terminarii este foarte important si ea va folodi toate metodele spre a mentine potenta barbatului. Nu este mofturoasa, vrea sa-si atinga scopul, este insa placerea ei in primul rand. Focul aprins in ea se stinge greu. Iar ea il va face sa dea si mai mult. Este nefericita daca crede ca barbatul nu-i face jocul. Doreste sa-l domine si de aceea va face chiar jocuri lesbiene cu el. Doreste un partener ascultator. Uneori devin lesbiene si vor indeplini functia barbateasca nu numai in privinta sexuala dar si in alte domenii ale vietii indiferent cum. Ea dicteaza partenerului dorintele ei sexuale si de obicei acestea intrec masura.

Barbatul scorpion:
Barbatul acesta este dominat de organele sale sexuale. Este patimas, emotional si nesocotit. fiinta sa este dominata de dorintele sale iar pentru a le satisface se lupta cu orice se opune dorintelor sale. Nu-i pasa de urmari. Chiar daca unii il numesc Don Juan, parerea lor nu-l opreste in cautarea aventurilor sexuale. Atrage oamenii ca un magnet, in el se uneste sarmul cu taria de caracter. Are o mare putere de actiune. pentru o femeie devine periculos deoarece sexualitatea sa poate sa explodeze oricand. De altfel nici nu-si da silinta sa o ascunda. Abstinenta este un cuvant necunoscut pentru el. Cine vrea sa cocheteze cu el fara urmari, sa-l ocoleasca. In jurul gatului el ar trebuii sa poarte o inscriptie "Atentie! Inalta tensiune!". o aventura cu el duce la culmi de patimi sau la pierzanie. o femeie care este dorita de un scorpion se poate bucura sau poate fi inspaimantata. Nimic nu-l va retine in atingerea scopului pentru ca este subjugat de dorintele sale. intr-un joc de dragoste devine un partener focos care face totul pentru a cucerii si cauta sa-si excite partenera cu orice mijloace numai pentru ca ea sa cedeze. El nu uita o polita, nu iarta o umilinta. Jignit, se va razbuna. Devine foarte certaret si agresiv, isi face multi dusmani. Este bine sa te feresti de el. intr-un conflict este incapatanat, uracios si poarta pica. Pune totul pe o singura carte, joaca pentru tot sau nimic. Modul sau de viata pare foarte complicat caci mai are o parte ascunsa. este dinamic dar credincios prietenilor sai. Doreste sa fie independent dar are nevoie de cineva de carre sa se sprijine. Desi caracter labil, dispretuieste pe cei slabi. Tinde spre a-si risipi puterea de activitate pentru distractii. Devine alcoolic sau se drogheaza. Are totusi posibilitatea de a scapa de vicii deoarece are ambitie si fermitate. Munca este importanta pentru el nu pentru ca ar iubi-o prea mult ci pentru ca are putere de concentrare, curaj si spirit de intreprindere. Aceste calitati il duc la succes. In lucruri fionanciare este foarte practic, nimeni nu-l poate duce de nas. Dezavantajul sau, acela ca ataca prea multe probleme pe care apoi le uita repede si problemele raman nerezolvate. In problemele sentimentale nu admite un "NU" si asteapta de la celalalt sa se supuna dorintelor sale. Daca acesta nu accepta, el sfarseste fara scrupule. Aceasta trasatura eiese in evidenta cand doreste o aventura. patima are legea ei, dupa parerea sa. Printre scorpioni gasesti fanatici sexuali si cei mai nesaturati amanti. Sunt obsedati sa domine libidoul si emotivul. Pentru ei actul sexual este un joc care le da cele mai multe satisfactii si cele mai mari sanse de reusita. Ii place vanatoarea in sine, dar il intereseaza femeia care este dorita si de altii. Poti face un scorpion gelos, dar asta pe propria ta raspundere, caci patima il poate face si brutal.

Viata sexuala a barbatului scorpion:
E vicios si sexy. Femeia se poate astepta in pat sa primeasca mai mult decat se credea sau dorea. Cunoaste bine anatomia femeii si are o fantezie nelimitata. Nu-i place pudoarea si nu cunoaste granite. Fiecare imprejurare va fi o culme. Nu are rafinament tehnic, doreste doar sa-si stisfaca vanitatea. Inainte de a se dezbraca complet, deja incepe. Dorinta aceasta este atat de mare incat femeia incepe sa geama inainte ca el sa inceapa. Sarutarile lui nu sunt fine, au o tandrete aspra, masculina. Uvertura nu cunoaste pudoare. poti sa te astepti la semne si vanatai. el trebuie sa domine femeia complet. Daca ea rezista la dureri inseamna ca el domina. ii plce sa stie ca femeia iubeste sa fie atacata sexual si violata fizic, iubeste mult cand ea a iesit din baie si se lipeste de el. O preseaza de perete si o satisface in picioare. in dormitor va continua caci pentru el este continuitate si partenera sa va trai cateva minuni. Se termina greu caci potentei sale nu-i sunt puse granite. Nu-i plac prezervativele. Nici nu se pune problema unui coitus interruptus. Posibilitatea unei sarcini il excita. Nu-i plac lectiile despre arta de a iubi. sa pui intrebari in acest domeniu inseamna a fi un nestiutor. Actul sexual este un lucru serios. El iubeste practicile sexuale extravagante. Experimenteaza totul pentru ca aventura sa-l faca de neuitat. Il atrag noutatile, brutalitatea sa latenta poate devenii neplacuta. Are inclinatii spre paranoid. Daca se simte refuzat incepe sa-si puna tot felul de intrebari. Devine si sadic deoarece ii place sa provoace dureri. Ca "loc de munca" ii plac mesele de lemn sau podelele pe care le prefera pernelor moi. Ii place sa duca femeia la mai multe orgasme. Nimic nu-i place mai mult decat a combina placerea cu durerea.

Zone erogene:
Cele mai sensibile parti ale corpului sunt organele genitale. Pe un barbat il duci la extaz doar atingandu-i osor un membru. Un chilot stramt il poate excita. Femeia scorpion se poate excita daca-si pune picior peste picior. O placere mai mare pentru barbatul scorpion decat o limba trasa usor peste penis nici nu poate exista. Daca te joci cu organele sexuale ale unui scorpion il si ai in mana.

Numere norocoase

Pietre pretioase

topaz, opal, granit

Compatibilitati

Capricorn, Pesti, Rac, Fecioara, Scorpion

Culori preferate

rosu, rosu aprins, maro

http://www.horoscop24.ro/zodiac/Zodiac_Erotic/Scorpion-81.htm

Pa-Pa!

5 răspunsuri:
| liongirl a răspuns:

Bună!:)
Şi da, am să te ajut.
Poftim, asta este special despre zodia în sine.
http://www.acvaria.com/astro-zodia_scorpion.php?p=astrologie
Iar asta este despre cum iubeşte.
http://www.acvaria.com/astro-cum_iubeste_scorpionul.php?p=astrologie
Sper că te-am ajutat.
Bye!:-*

| f a răspuns:

Fiecare scorpion e diferit in felul lui...se comporta diferit mai ales ca exista atat barbati cat si femei scorpioni, dar daca vrei sa afli mai multe despre aceasta zodie: http://astromax.eva.ro/content/scorpion-aproape-totul-despre-zodia-ta.html
http://www.acvaria.com/astro-zodia_scorpion.php?p=astrologie
si apropos...se scrie "hobby-ul"

| enigma012 a răspuns:

Intra pe saitul www.eva.ro si cauta zodia respectiva, acolo e tot despre aceasta zodie.