| king5151 a întrebat:

Vreau sa cumpar online pantaloni scurti si la marime scrie 158-170, eu avand 1.75 inaltime. Mie mi se potriveste marimea 170, doar ca ma incurca ""158"" ala, nu trebuia sa scrie doar 170 si atat?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-i că-ți vin. Acum, mâine probabil nu

| relian a răspuns:

La pantalon scurt scrie talia ca marime, iar pe eticheta sau descriere uneori scrie si cit de lungi sunt, ori ar trebuie sa scrie si lungimea lor. Unia is sub genunchil, altii deasupra, altii si mai scurti.

Cred ca masura ce arati tu este una din UE, ar fi fost bun daca puneai un link aici sa vedem despre ce este vorba.
Daca erau sa zic pantalon lung, ce arati tu ar fi fost cumva talia si lungimea, dar la pantalon scurt, nu stiu.

Citeste descrierea nu spune nimci acolo? Bga link-ul aici, cineva sigur va stii s-a iti dea un raspuns daca vede despre ce este vorba.

| DonMoldo a răspuns:

Pai marimea aia se bazeaza pe varsta, greutate, inaltime exista ghid de marimi pe net vezi si tu pe unde te incadrezi.

| king5151 explică (pentru DonMoldo):

Stiu frate, dar ce marime e asta "158-170"? 158 e o marime si 170 alta

| DonMoldo a răspuns (pentru king5151):

Pai e pentru o varsta anume ma omule gen 16-18 sa zicem ti-am zis sa cauti pe net.

| DonMoldo a răspuns:

Si plus de asta aia 158-178 ce spui tu acolo sunt cm adica (1 inch=2. 54cm, marimea se ia in inchi dar ce sa stie taranul.