| Girly97 a întrebat:

Vreau sa imi deschid primul meu cont bancar la BT (mi se pare cel mai avantajos mai ales ca sunt foarte interesata de noile bratari cool) si vreau sa stiu cum se face deschiderea. Am nevoie de vreun document? Cat dureaza? Cum o sa invat sa folosesc bancomatul si mobile banking?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru deschiderea contului ai nevoie doar de cartea de identitate. Daca esti minora va trebui sa fii insotita de un parinte. Deschiderea dureaza cca 5-10 minute.
La bancomat este foarte usor, trebuie doar sa introduci cardul si sa urmezi instructiunile afisate pe ecran.
Pentru mobile banking o sa primesti instructiuni de la banca.

| Zaygon a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin. Ca si card iti recomand sa iti faci Visa Electron(merge sa atasezi la el Paypal) si poti plati si aici si in strainatate. De mobile banking nu stiu daca o sa ai asa mare nevoie, mai bine internet banking(costa 1 leu pe luna) si eventual sms alert(4-5 lei nu mai stiu). Dac esti cumva student(ai intrat acum in anul 1, majoritatea facultatilor o sa va puna sa va faceti OMNIPASS, daca vrei detalii de astea lasa-mi mesaj).

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Ai buletin? Cu buletinul se deschide un cont la banca.Te invat eu daca imi platesti o berewinking

| Ripley a răspuns:

Buletin in primul rand, apoi sa ai ceva bani la tine in caz ca trebuie sa depui ceva in cont la inceput.
Bancomatul se foloseste extrem de usor, apropo dupa ce primesti cardul o sa trebuiasca sa-l activezi la bancomat. Bancomatul e usor de folosit, bagi cardul cu banda magnetica sa fie in partea dreapta si apoi urmaresti ce instructiunile de pe ecran.
mobile banking e usor, trebuie doar sa-ti instalezi aplicatia bancii pe mobil, o sa te indrume ei, apoi o sa alegi o parola.
Nimic din astea nu e greu, mergi la banca si o sa-ti explice ei totul.Intrebi daca ai vreo nelamurire.