| TheSuspectMan a întrebat:

Vreau sa imi iau ochelari de vedere, dar nu-mi plac ramele de la magazinul lor. As putea da comanda de rame separat sau nu accepta?

Răspuns Câştigător
| DavidMihai a răspuns:

Salutare.
Depinde de magazin. Eu unu am mers la Lensa (Bucureşti), controlul a fost gratuit, iar lentilele şi ramele au fost stabilite pe loc în magazin. În mare parte din magazinele de ochelari lucrează singuri, ţi-ar putea accepta oferta. Cu reţeta ce ţi-o eliberează cei de la control, poţi merge oriunde doreşti cu ea pentru comanda de ochelari.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti cumperi rame de unde doresti tu si te duci cu prescriptia medicului la ce magazin vrei, sa-ti puna lentile pe acele rame.