| Daniel2780 a întrebat:

Buna ziua. In legatura cu contul meu de Facebook (cei care va pricepeti). Pe contul meu (de Facebook) am avut stocate cateva sute de poze, organizate ordonat, in albume. Insa, acum vreo 4 ani, absolut toate pozele mi-au disparut in totalitate, toate albumele mi-au disparut in totalitate, fara sa mai ramana absolut nicio poza. Mentionez ca eu nu am dat nicio comanda de stergere a vreunei poze. Pur si simplu, vrand sa ma uit la ele, m-am trezit fara niciuna, cu tot contul golit de absolut toate pozele...iar la fotografia de profil si la fotografia de coperta m-am trezit cu niste poze pe care eu nu le-am pus. Am incercat nu stiu cate metode sa ma informez cum as putea sa imi recuperez pozele disparute, dar nu am ajuns la niciun rezultat. Am facut raportari peste raportari la Facebook si nu am primit niciun raspuns. Sa imi pun din nou toate pozele asa cum au fost, imi este practic imposibil, deoarece nu mai am de unde sa le pun. Si chiar daca as fi avut de unde sa le pun, misiunea este tot aproape imposibila, deoarece ar necesita foarte mult timp, si ar aparea ca si cum ar fi fost puse acum, nemaiavand comentariile care au fost la pozele disparute, ceea ce eu nu doresc. Ceea ce as vrea sa fac este sa imi restaurez profilul de Facebook, sa dau un restore a profilului de Facebook, cu data de 5 mai 2020 (pozele au disparut in jurul datei de 10 mai 2020), inainte ca pozele sa dispara. Deci, sa am profilul de Facebook din data de 5 mai 2020. Cum procedez? Care sunt pasii de urmat in acest sens? Ca tin foarte mult sa imi restaurez profilul din acea data (5 mai 2020) si nu mai stiu ce sa fac, cum sa mai procedez ca saxreusesc acest lucru. Va rog din suflet sa ma ajutati in acest sens. Deci, cum procedez sa obtin un "restore" a profilului de Facebook, cu data de 5 mai 2020?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai instalat fara sa stii in PC sau telefon o aplicatie malware si prin acea aplicatie malwar (virus generic) cineva ti-a sters pozele de pe Facebook si a
pus altele!
in lipsa unei backup nu ai cum sa restaurezi un profil de Facebook, adica sa fie cu pozele, comentariile, likeurile de la o data trecuta asa cum doersti tu!
pe viitor mare grija ce instalezi atat pe telefon cat si pe PC!
daca nu ti-ai schimbat datele de conectare la contul Facebook (parola) pana acum, recomand sa o faci!

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu am mai auzit de asa ceva. Adica stiam ca se poate sa iti recuperezi contul daca l-ai sters sau pierdut dar nu informatiile sterse de pe el. Am dat un search pe google, vezi daca te ajuta asta
https://www.ubackup.com/......-8975.html

| Daniel2780 explică (pentru Furnicuta000):

Multumesc....am incercat, insa nu am ajuns la niciun rezultat. Descarcarea continutului nu am reusit sa o fac, in ideea ca tot ce s-a descarcat nu poate fi deschis, si oricum erau prea putine elemente fata de ce a disparut, iar cu cosul de reciclare, cand l-am accesat era gol (fara sa stetg nimic din el). Nu am incercat (inca) cu alte soft - uri instalate.

| Standt a răspuns:

Mai ai acces la cont?
Nu am mai intrat de mult timp dar stiam ca exista o posibilitate sa le salvezi. Intri acolo unde ceri stergere. Ti se da varianta sa salvezi toate poatarile tale. Dai salvare. Atentie, fisierul nu vine imediat ci in cateva zile, o saptamana. Depinde cat de mare este.
Se salveaza pe pc-ul tau. Dupa aia, vezi tu ce faci cu ele.
Daca contul a fost compromis de un hacker, nu stiu daca mai poti avea postarile ca la data dorita. Singura sansa ar fi ca sa fi bifat "distribuit doar pentru mine" (aproximativ).
Si, urmeaza sfaturile de a schimba adresa de mail, telefonul si parola.

| Mihai0101 a răspuns:

Posibil contul sa fi fost spart! Alceva poate ca ai dat parola contului fostei prietene sau unui ''prieten"' aduti aminte.Si schimba parola contului pentru siguranta.Din cate stiu Facebook nu dispune de restore

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Probabil contul tău a fost spart și mă îndoiesc că mai e vreo posibilitate de a-ți recupera pozele. Fiind un serviciu gratuit, primești garanție de cât plătești.
Facebook își creează încet - încet o reputație tot mai proastă în ceea ce privește gestionarea datelor utilizatorilor.
Dacă vrei să îți păstrezi pozele vechi, cel mai bine este să ți le printezi periodic într-un album, acelea care îți plac cel mai mult.