| bornsinner a întrebat:

Cont nou de reddit daca ai fost banat permanent?

Salut, poate unii din voi au fost in situatia aceasta. Am primit ban permanent mai demult pe reddit doar pentru ca am "indraznit" sa scriu un cuvant, cel cu "ț", stiti voi care. Asadar, nu mai am dreptul de a posta pe platforma...lucky me. Problema este ca am nevoie uneori, chiar sunt multe subreddit-uri folositoare.

M-am gandit la cont nou prin VPN si IP diferit, dar nu stiu ce se va intampla atunci cand voi intra de pe IP-ul obisnuit, din locuinta. Daca se va detecta si voi primi iar ban, nu are sens si nici n-as vrea sa intru mereu prin VPN.

Idei?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu exact cum este pe reddit si ce sistem avansat au ei de identificare a cuiva, insa daca ai folosi un VPN cel mai indicat este sa folosesti eu stiu unul premium, cu plata si sa ai setata mereu o anumita arie geografica, de exemplu Germania, Austria, franta si sa mergi pe ea, daca ar fi un IP saritor s-ar putea sa dea de banuit.
alte chestii nu stiu referitor la acea platforma!
dar daca te-au banat au avut ei un motiv...
iata cat de permisiv este in schimb TPU, intra toti limitatii primesc ban si isi fac iar cont si cont, eu le-as da interzis pe viata de ar exista aceasta tehnic aceasta posibilitate, si nu ma refer la toti userii care mai sar si ei calul, ci la adevaratii oligofreni cum este ala care pune intrebari depre IAD si Lucifer happy

poti incerca tinere si cu o solutie gratuita VPN sa vezi daca iti poti crea contul nou, bineinteles ca vei avea nevoie si de o alta adresa de email pentru inregistrarea la ei pe site pentru ca cealalta a fost compromisa cand te-au banat

| Furnicuta000 a răspuns:

Ti-a banat ip ul sau cum? Nu am mai auzit de asa ceva. Cred ca ai scris ceva si mai jignitor decat cuvantul ala, care pana la urma nu e asa jignitor

| adryang78 a răspuns:

Simplu.
Folosește Mozilla ca browser. Are o extensie extrem de utilă, Multiaccount Container. Poți deschide oricâte tab-uri, fiecare în propriul "container", și poți accesa același site de pe oricâte conturi vrei, chiar și concomitent. big grin

| Simpatic a răspuns (pentru adryang78):

Ok,dar el vrea sa isi creeze un cont nou, nu doar sa vizualizeze acea platforma! uite de acest Multiaccount nu stiam
ce addounuri folosesti pentru protectia malware si nu numai, am noscript, adblocker nu ma inteleg cu el
ce altceva mai folosesti si recomanzi?

| adryang78 a răspuns (pentru Simpatic):

Poate să creeze oricâte conturi vrea, și să intre de pe ele în același timp. happy
Nu folosesc protecție antivirus sau antimalware, fiindcă am sistem de operare Linux de ani de zile și n-am avut niciodată probleme.

| Simpatic a răspuns (pentru adryang78):

Da, linux este ce trebuie, pacat ca nu m-am invatat bine cu el, il folosesc mult prea rar in cadrul unor aplicatii de tip "liveCD" sau cum ar fi acum "liveUSB"? laughing
noi obsedatii de windows gasim utilitatea in linux cand avem de recuperat date de pe anumite PC-uri ce nu se mai pot fi pornite datorita windows defect laughing

| adryang78 a răspuns (pentru Simpatic):

Sunt sute de distribuții, foarte asemănătoare cu Windows. E adevărat, uneori poate fi intimidant, dar merită să-i dai o șansă. Este imposibil să nu găsești ceva pe placul tău. O poți instala în dual boot sau Virtual Machine, să te obișnuiești. happy

| Simpatic a răspuns (pentru adryang78):

Da,ai dreptate, am habar de linux la nivel elementar
folosesc de obicei distributii pe usb ce au la baza debian, cel mai simplist pare ubuntu insawinking

Răspuns utilizator avertizat