| 7Azaky a întrebat:

1.Nu mai fac febra musculara mai deloc...decat putin dupa antrenament
Care ar fi problema? (fac acasa exercitii cu gantere, abdomene, flotari, tractiuni)
Ar trebui sa schimb greutatile?(fac cu 10 kg, si dupa ce obosesc si nu mai pot cu 10... fac cu gantere de 3...mai multe repetari pana amortesc )!
2.Cu ce fel de exerictii as putea sa imi intaresc incheietura? Si sa ma imbunatatesc pentru skandenberg?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri big grin cel mai bun va primi >funda!big grin

Răspuns Câştigător
| tycy a răspuns:

Cati ani ai de folosesti greutati pana in 10kg, si de cat timp faci antrenament...Cand faci febra musculara inseamna ca muschiul tau lucreaza, si se dezvolta. daca tu nu mai faci febra.incearca sa schimbi exercitiile si sa mai pui greutate.

pentru incheieturi. flotari in pumni pentru inceput, apoi direct in incheieturi...antebratul conteaza si el. exercitii pentru el si apoi ...incearca sa lucrezi.Umarul, bicepsul si tricepsul.

9 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Daca nu faci febra musculara inseamna ca nu executi bine exercitiile si nu lucrezi la o intensitate marita. pentru skandenberg lucreazati antebratele, bicepsii si tricepsii.

| andrey910 a răspuns:

@Epurean Nu inseamna ca musculatura lui s-a adaptat si ca trebuie sa faca o pauza de cateva luni, inseamna ca nu face corect sau suficient.
@Robert vrei sa spui muschii antebratului, "muschii de la incheiaturi" nu exista...acolo ai oase.

| katy a răspuns:

Amortitul si febra musculara nu sunt rezultate ca atunci ai facut bine.indiferent daca faci febra sau nu, lucrezi bine.totul depidne de tine daca faci exercitiile cum trebuie. febra musculara apare la inceput pana capeti rezistenta si pana se obisnuiesc muschii cu antrenamentele

| Epurean a răspuns:

Nu este nici`o problema, inseamna ca muscultatura ta lucreaza si s-a adaptat la cerintele tale.Fa o pauza de cateva luni si apuca-te iar de exercitii, sa vezi atunci ce febra musculara vei face happy.

| 7Azaky explică:

@tycy 17 ani, m-am reapucat de antrenament de 2 saptamani!(mai facusem inainte cu 2 luni, dar nu chiar asa serios)!

| blackberryth a răspuns:

(pai ca sa faci febra musculara nu trebuie sa ai conditie fizica buna...) asa se face febra musculara.
si tu se pare ca ai conditie fizica buna chiar foarte buna... sper ca te-am putut ajutabig grin

| Robert_5202 a răspuns:

Pentru scanderberg inti trebuie urmatoarele grupe de muschi:

-Bicepsi (antrenat cu gantere)
-Umeri(flotari)
-Pectorali(piept) (antrenat cu flotari)
-muschi de la incheieturi(le antrenezi ridicand ganterele doar cu incheietura)

Mult noroc la antrenament happy.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robert_5202):

Ai omis spatele, care e mai important decat bicepsul

| Arrysa a răspuns:

Nu mai faci febra pentru. ca te-ai obisnuit cu ritmul asta.Mareste greutatile.Ptr. incheietura foloseste un flexor care sa iti opuna multa rezistenta si in timp ce faci cu el roteste si pumnul! happy