| barajul a întrebat:

A 7-a intrebare la care nu primesc nici macar un raspuns. imi zice cineva niste exercitii bune care trebuie sa fie intr-un antrenament de box?

Răspuns Câştigător
| LimonadaBaa a răspuns:

1.Boxul cu umbra
2. Lectii cu manusi
3.Antrenamentul la palmare
4. Sparring
5.Lucrul la sac
6. Poloneze (lovituri directe cu gantere)
7. Exercitii pentru forta (flotari, tractiuni, impins la piept etc.)

| barajul explică (pentru LimonadaBaa):

Cum adica lectii cu manusi?

| LimonadaBaa a răspuns (pentru barajul):

Lectii la manusi=impreuna cu partenerul tau, va luati cate o pereche de manusi si dati fiecare cate o serie de lovituri
Ex:seria stanga-dreapta-croseu, dai tu o data in manusile lui, iar el o data, timp de 2-3minute.

| barajul explică (pentru LimonadaBaa):

Si nu e tot una ca antrenamentu la palmare?

| LimonadaBaa a răspuns (pentru barajul):

Sunt asemanatoare.La palmare, dai doar tu, in timp ce partenerul/antrenorul iti tin palmarele.

| barajul explică (pentru LimonadaBaa):

Aha...mersi de raspunsuri! apropo... loviturile la para de box sunt bune?

| LimonadaBaa a răspuns (pentru barajul):

Da, sunt foarte bune, iti dezvolta bine viteza. Daca o sa mai ai intrebari, poti da mesaj privat.Bafta!

| barajul explică (pentru LimonadaBaa):

Mersi de raspunsuri. numai bine

10 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Iti recomand ce a scris LimonadaBaa

| NewLifeGaming a răspuns:

Fizic:Abdomene, flotari + Tractiuni.
COmbat: https://www.youtube.com/watch?v=sPkF-Oj3FBU

| FortaFortaForta a răspuns:

Incearca si tu ceva jujitsu brazilian combinat cu ceva karate sud-coreene. Si la sfarsit un "neveu ca la mama acasa" in cel mai apropiat perete. Ar trebui sa ajute.