| AvalohAlyn a întrebat:

Ador fotbalul.Dar totusi de ce fotbalul este cel mai iubit, popular si jucat sport?

Răspuns Câştigător
| CristiSeeker a răspuns:

Este cel mai popular sport pentru ca are toate caracteristicile potrivite: are istorie (vechime), are structura si administrare potrivita, este placut de jucat si urmari, are un numar foar mare de sportivi/cluburi sportive/ligi/competitii...si, poate cel mai important, este foarte simplu, fiind accesibil (atat pentru privit, cat si pentru jucat) cam tuturor tipurilor de oameni, indiferent de inteligenta, pozitie sociala, avere, varsta, rasa, culoare, sex, etc.

4 răspunsuri:
| DonyHD a răspuns:

Pentru ca este un sport foarte vechi, este spectaculos si nu este plictisitor si limitat ca alte sporturi gen handball, volei etc.

| Ibrahimovic a răspuns:

Pentru ca il poate juca aproape oricine si pentru ca are o istorie indelunga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă toţi proştii îl pot înţelege, orice oligofren îl poate practica şi mai toţi bizarii îl pot adora.

| Ella3133 a răspuns:

E iubit pentru ca e cel mai promovat sport.