| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Adrenalina creste hormonul de crestere?

Răspuns Câştigător
| Eliene a răspuns:

Buna!
Nu! Adrenalina nu este hormonul cresterii! Aceasta apare in conditii de stres, determinand cresterea frecventei cardiace si a presiunii sanguine.
Hormonul cresterii este somatotropinul!
Funda?

| EstiFericitaSauTrista explică (pentru Eliene):

Da dar dopamina il creste, posibil sa il creasca indirect.iti dau funda cand apare, eu totusi cred ca il creste

| Eliene a răspuns (pentru EstiFericitaSauTrista):

Sigur. Mersi!

| EstiFericitaSauTrista explică (pentru Eliene):

Esti de treaba.Ma bucur ca ti-ai facut timp sa raspunzi la intrebare. Sper ca nu ai facut asta doar pentru funda.

| Eliene a răspuns (pentru EstiFericitaSauTrista):

Multumesc!
Si...principala mea ''intrebuintare'' este sa ajut omul. Si daca ii convine raspunsul meu, imi da funda. Daca nu...asta e! Eu mi-am facut treba!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Şarap a răspuns:

Nu... hormonul de crestere este somatotrop (STH).