| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 și vreau sa ma las de fotbal, sunt de 2 ani jumate și m-am cam plictisit, sa ajung un fotbalist mare nu prea am șanse căci talent nu am. Părinții nu prea ar fi de acord dar m-au lăsat la liberă alegere.Sunt rezerva la fotbal și de 2-3 luni tot mă gândesc.In viitor aș vrea să merg la academia militară (liceu) Si ma gandesc că dacă fac fotbal mă va ajuta fizic (conditia fizica) voi ce ziceti? Eu sunt 50-50, aștept răspunsurile.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă te plictiseste nu are rost sa continui. Încearcă alte sporturi poate te pasionează altul. Pana la liceu mai e, ai timp sa iti formezi condiția fizica. Nu pierde timpul cu ceva care nu iti mai face plăcere.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce cauti al 11 ani pe acest forum?
Este ilegal sa detii un cont pe TPU cand ai sub 12 ani!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Generalgrevious):

Eu personal nu am nimic cu el, regulamentul forumului spune ca nu are voi. Uite aici:

"Obligaţii la înregistrare
Este interzisa inscrierea minorilor cu varsta sub 12 ani..."
https://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sper să vină poliția la mine acasă să mă aresteze.Hai să fim serioși.Ce spui tu Înseamnă că eu nu am voie la liberă exprimare.În lume in majoritatea țărilor e DEMOCRAȚIE suntem în secolul libertății și dreptului la liberă exprimare.Nu mai suntem în vremea comunismului, acum poti sa spui orice de conducătorul țării!

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu câți ani ai? Prin faptul că ai raspuns la întrebarea mea cu acel comentariu se vede că ai ceva cu mine. Dacă nu aveai nimic cu mine puteai sa ignori întrebarea.TPU(toți pentru unu) asta ar trebui să semnifice un grup unit, să nu se atace între ei din niște lucruri care nu contează.PS:la începutul lui mai fac 12 ani!

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt 3 criterii de pe care ma bazez ca ai sub 20 ani!
1.Pe contul tău scrie Australia dar vorbești română
2. poza de profil(no hate)
3. data în scrieri martie 2016
NO HATE doar ca toti avem dreptul la liberă exprimare!

| Anonim48585 a răspuns (pentru Generalgrevious):

Nu prea cred ca ea are peste 20 de ani.M-am uitat puțin pe contul ei, poți verifica și tu.

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aștept un răspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim48585):

Despre ce libera exprimare vorbesti copilas?
Eu am spus ca TPU interzice sa ai cont aici, daca ai sub 12 ani.
Ce nu ai inteles, despre ce Politie vorbesti?

ia de citeste termenii si conditiile de folosire ale formului TPU:
https://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim48585):

Am peste 50 de ani si dubla cetatenie, locuind in Australia.
Bineinteles ca vorbesc romaneste, doar m-am nascut in Romania si locuit acolo multi ani, apoi am plecat definitiv in Australia unde traiesc si azi.
Se pare ca tu esti mult prea mic sa poti intelege ce poate face internetul, si cum te poti conecta de la celalat capat al pamantului cu toata lumea de pe glob.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim48585):

Uita-te pe harta baitel si vezi ca Australia este in emisfera sudica (cu 9 ore inaintea Romaniei).
Sunt de gasit noaptea pe forum, cand la mine este zi!

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai ca ai peste 50 de ani

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Fără vreo dovada ca aveti peste 50 de ani eu nu voi mai vorbi cu dvs

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim48585):

Dovada o are adminul forumului, care ma cunoaste.
Iar tie, nu trebuie sa-ti dovedesc nimic!

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si ce vrei sa te cred, e ca la reclamele alea de pe calculator gen:ai castigat un iphone 12 pro max fă Nu știu ce să primești telefonul. Dacă tu nu poți să dovedești că ai 50 de ani nici. Poate am mințit când am spus că am 11 ani poate am 14

| Celcestietot a răspuns:

Ai timp sa te reapuci de fotbal chiar si peste cativa ani. Poti sa il lasi o perioada si daca vezi ca ti se face dor de el, reincepi happy.

| dinaprilie a răspuns:

La 11 ani poti inca sa faci " ce vrei", parerea mea.