| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 și vreau sa ma las de fotbal, sunt de 2 ani jumate și m-am cam plictisit, sa ajung un fotbalist mare nu prea am șanse căci talent nu am. Părinții nu prea ar fi de acord dar m-au lăsat la liberă alegere.Sunt rezerva la fotbal și de 2-3 luni tot mă gândesc.In viitor aș vrea să merg la academia militară (liceu) Si ma gandesc că dacă fac fotbal mă va ajuta fizic (conditia fizica) voi ce ziceti? Eu sunt 50-50, aștept răspunsurile.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ieri aveai numai 11 ani!

"in 12 Ianuarie | TaraboiDavid1001 a întrebat:
Am 11 și vreau sa ma las de fotbal..."

https://www.tpu.ro/......u-prea-am/

| Anonim48585 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici în mormânt nu scap de tine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai impresia ca Hagi a devenit fotbalist asa peste noapte? A muncit mult, tu abia ai doi ani de cand esti la un club, nu abandona, daca acum i ti este greu, la academia militara crezi ca te descurci? Nu, daca nu esti apt de fotbal care este un sport dur, militaria nu este nici aia o joacă, sa dai la academia militara presupune sa ai ambiție ca si la fotbal sa te lupti cu tine sa fi cel mai bun sa depasesti obstacolele, daca renuni la fotbal asa vei renunta si la academia militara ca vei vedea ce greu o sa ti fie.

| Anonim48585 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da dar fotbalul nu mă mai pasionează

| TheStrategist a răspuns (pentru Anonim48585):

Atunci fă ceea ce te pasionează.

| TheStrategist a răspuns:

Te ajută fizic și fotbalul, orice sport ajută. Dar ca să ai o condiție fizică și mai bună ai putea începe să faci flotări și tracțiuni.