| IanisIanisIanis a întrebat:

Am 12 ani și cam 50 kg aproape 1.50 cm. Știu că greutatea este peste cât îmi trebuie mine și sunt băiat. Nu lăsați răspunsuri aiurea și nu râdeți de mine. Nu prea am timp de sport și nu prea pot să îmi schimb regimul alimentar. Daca are cineva vreo idee, oricare este buna venita. Nu spuneți că să stau în banca mea că nu e ok la vârsta mea, vreau un răspuns ok. Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Singurele metode de slăbit sunt sportuk și dieta. Restul sunt povesti.

| KovacsB a răspuns:

Orice obez cauta motive sa nu faca sport si sa nu cumva sa manance mai putin.

| Xox0 a răspuns:

De ce nu ai timp de sport?
Du-te la fotbal sau orice sport.

| Ilovedinero a răspuns:

De sport ai timp ORICAND. Fara scuze.La varsta ta invata sa te disciplinezi caci asta nu te va ajuta doar in sport ci in orice domeniu.Eu la 14 ani eram in clasa a 8a.Antrenamente zilnice de 2 ore jumate, teme, scoala pana la 16:00.Regim alimentar bun.Asta era disciplina.Si daca alergi de 2 ori pe saptamana si mananci ok crede-ma ca va fi super.Vei slabi, vei prevenii aparitia cosurilor, sportul te poate ajuta sa te inalti putin

| December2023 a răspuns:

Eu am 12 SI 1.70, 70kg

| IanisIanisIanis explică:

Vreau s excelez in matematica și să îmi repar mediile la școală. Aveți vreo metoda gen cea cu gheata, pe care ți-o pui pe burta și slăbești mai ușor. Din păcate eu am adunat mult în talie, am fost lacom in ultimii 2 ani. Dacă aveți vreo idee mi-o puteți spune.

| IanisIanisIanis explică:

Vreau să excelez in matematica și să îmi repar mediile la școală. Aveți vreo metoda gen cea cu gheata, pe care ți-o pui pe burta și slăbești mai ușor. Din păcate eu am adunat mult în talie, am fost lacom in ultimii 2 ani. Dacă aveți vreo idee mi-o puteți spune.