| MickeyMouse69 a întrebat:

Am inceput de ceva timp sa fac sport.
Dimineata fac exercitii sau merg sa alerg. Am incercat si la sala, dar nu m-am tinut happy.
Faza e ca as vrea sa fac patratele si muschi.
Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Pentru patratele:alimentatie + cardio
pentru muschi: du-te la sala big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

Patratelele sunt muschi. Si abdomenul se antreneaza la fel ca ceilalti muschi. Daca nu faci niciun exercitiun pentru abdomen si te concentrezi doar pe alimentatie+cardio, nu o sa se vada nimic.

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu prea bine asta big grin
dar daca are strat adipos ce rost are sa faca abdomene!?
din cate am inteles eu "Faza e ca as vrea sa fac patratele si. " el cred ca are grasime pe abdomen si de asta i-am recomandat alimentatie+cardio.

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fa sala cativa ANI + alimentatie bogata in proteine si o sa faci muschi

alte variante nu exista, restul sunt ABERATII DE COPII MICI SI FIRAVI

Tu alegi... ramai un copil firav sau pui muschi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DU-TE LA SALA! Si apropo "patratelele" sunt MUSCHI.

| Wehes a răspuns:

Muschi fara sala? Mai visati mult?!

Răspuns utilizator avertizat
| AnnaFills a răspuns:

Ar trebui sa reei sala fiindca ai face mai mult efort fizic sa acasa presupun eu, dar daca nu te poti tine de sala cauta pe internet exercitii pentru abdomen, fa ridicari la bara, incearca sa creezi un unghi drept cu corpul tau agatat de bara si asta de repetate ori, flotari in numa marisor ar fi de dorit...Astea pentru patratele,da la muschi,merge si bara, sa ridici greutati, o alimentatie bogat in proteine, dar oricum cea mai buna varianta ar fi sala, si multa... Funda?

| NikaB2000 a răspuns:

Primul sfat este ca sa lasi sala cele mai bune patratele tile faci cind alergi te ridigi la bara si te ocupi la paralele

| Sorin3d a răspuns:

In aceeasi oala ma aflu si eu. trebuie sa fi foarte ambitios si sa incerci mai mult sau sa ai pe cineva cu tine care sa te insoteasca. adevarul e ca necesita timp si energie care sunt foarte utile si in alta parte. succes oricum

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sorin3d):

Cat timp solicita? 4 sedinte / saptamana de 1 ora ( la sala se sta maixm 1 ora, daca stai mai mult esti un idiot care nu stie sa se antreneze ) => 4 ore pe saptamana

O saptamana are 168 de ore, daca dedici 4 din ele la sala, ti se pare ca pierzi mult timp? Astea nu sunt decat SCUZE PENIBILE, pune mana si lucreaza