| SherKan19 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru
Joi am proba la sport
Trebuie sa dau 10 ture de teren de fotbal mare.
Eu obosesc dupa primele 2...
Proba e pe timp straight face >.
Ce pot sa fac sa nu mai obosesc.

8 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Mai întai alergi mai incet și dupa aceea marești ritmul

| unknownn a răspuns:

Pai nu fugi ca nebunu, fugi si tu incet, daca obosesti asta e...nu te gandesti la oboseala

| LovعlyFeelings a răspuns:

Cu 2 pauze inainte mananca ciocolata sau orice altceva. are efect energizant. Pana la 6-7-a tura alearga incet. Sau la fiecare tura maresti viteza.Astfel,corpul tau va rezista efortului depus. Funda?; d

| Annaa a răspuns:

Incearca sa calci cat mai usor, sa nu alergi brutal, si cel mai important sa respiri pe nas.:X bafta!

| Shcokymzq a răspuns:

Ar trebuii sa faci in fiecare zi din ce in ce mai multe. Trebuie sa iti dozezi respiratia ca sa nu obosesti. Si ca sa ti se para mai putin gandeste la ceva frumos happy :X

| izzybizzzy a răspuns:

Nu poti sa nu obosesti... sfatul meu e sa alergi putin pana joi si la proba sa alergi mai incet la inceput si ultimele 2 ture sa accelerezilaughing)) ca sa ii intreci pe totibatting eyelasheseu asa am facutbig grin

| moysik a răspuns:

Asta depinde de organismul fiecaruia dar si de experienta acumulata in timp adica trebuie sa exersezzi mult pentru a fi apt sa ajungi la finish dupa 10 ture de teren bineneles ca conteaza foarte mult si marimea terenului...dar te sfatuiesc sa alergi cu pasi mari nu trebuie repede si sa nu respiri pe gura, de asemenea gandeste-te la altceva in momentul in care ai inceput alergareawinking

| alex94 a răspuns:

Ai grija la respiratie happy
sa ai grija sa nu bei apa imediat inainte ca te va deranja la stomac.