| roormaf12 a întrebat:

Am o febra teribila mereu la piept, fac 4 exercitii de cate 4 serii, e prea mult?

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Corpul iti spune ca e prea mult generandu-ti febra musculara.

Tu care parte nu intelegi din asta?

| SiLaS a răspuns:

Daca esti incepator fa 3 aparate a cate 4 serii, este normal sa ai febra, nu e motiv de ingrijorare.

| roormaf12 explică (pentru SiLaS):

Am un an si jumatate, nu vreau sa fac supraantrenament

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Cu alimentatia cum stai? Mananci suficient?

| roormaf12 explică (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

4 mese pe zi(bogate in proteine), de 3 ori pe zi shake-uri proteice, glutamina, bcaa + alte gustari, nu cred ca alimentatia e problema

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru roormaf12):

Poti sa ma faci sado-masochist...dar eu ador febra de la sala. Serios ca nu ma deranjeaza.

| roormaf12 explică (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Si eu la fel, nu ma deranjeaza dar am auzit multe zvonuri ca cica daca ai febra prea mare ai facut supraantrenament si nu vei mai creste

| spn29 a răspuns:

Poate sa nu fie prea mult, poate sa nu fie prea mare greutatea (sau dificultatea exercitiului in conditiile in care nu lucrezi cu greutati), dar motivul pentru care faci febra este faptul ca fortezi muschiul. Trebuie sa incepi cu exercitii usoare (dar eventual mai multe serii) si sa cresti usor dificultatea, dar mai ales sa faci pauze intre zilele in care lucrezi pieptul pentru ca muschiul are nevoie de timp pentru relaxare. Sper ca ti-am fost de ajutor!