| karrry9999 a întrebat:

Am scolioza minora deci nu e nimic graz si fac un fel de gimnastica medicala mai degraba fitness la o sala de fitness si fac in jur de o ora de trei ori pe saptamana cam cat timp ar trebui sa fac acest fitness; gimnastica medicala tinand cont ca as vrea si sa dau cateva gilograme di burta jos? P. S:fac exercitii la care ma doare si burta si folosesc si ceva greutati 6 kg max

3 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Ar trebui sa faci fizioterapie cu cineva care stie,avand in vedere ca si eu am scolioza,ma rog un inceput, iti recomand sa nu faci exercitii de una singura, intotdeauna sa ai preparatorul fizic. Eu fac sport de performanta si stiu ca daca faci vreau exercitiu gresit poti avea dureri!

| Ady9021 a răspuns:

Banuiesc ca faci exercitiile cu un fizioterapeut.El ar trebui sa aprecieze durata necesitatii acestor exercitii.

| SimonaL a răspuns:

Nu cunosc nimic despre boala ta. dar daca doresti sa dai burta jos, nu e nevoie sa folosesti greutati. Este d. ajuns sa faci exercitii pentru abdomen ( www.hisport.ro). Nu cred ca iti doresti muschi peste grasime? :D Intai scapa de kg in plus si apoi. poti folosi si greutatile! Succes si sanatate!