| andreiconstantiescu1 a întrebat:

Buna!
Sunt baiat si am 17 ani, de ceva timp a inceput sa am o durere in zona coloanei toracale si nu stiu cum sa scap de ea.
Am fost si la doctor si am facut si radiografie si a zis ca nu e nimic grav.
Nu am scolioza sau ceva de genul ci doar o diferenta de 1.2cm de la un accident de masina(piciorul stang e mai scurt).
Durerea poate sa fie de la facptul ca am fost la sala si am tras la piept foarte mult si cu greutati peste puterea mea.
Adica pot sa-mi fi rupt un muschi sau ceva?
Doctorul a zis sa fac gimnastica medicala si mi-a aratat cateva exercitii, dar nu prea au rezultate. Multumesc si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Poate fi nevralgie intercostala

| nicu991 a răspuns:

Pana la urma ce te doare, pieptul sau spatele?

| andreiconstantiescu1 explică (pentru nicu991):

Spatele in partea toracala