| Spike189 a întrebat:

As dori si eu sa imi spuneti o reteta pentru un shake bogat in proteine...merg la sala, dar nu vreau sa apelez la nici un fel de proteine prafuri , pastile etc.vreau totul pe cale naturala. Funda

4 răspunsuri:
| slapnenorocit a răspuns:

Eu imi fac unul super fain si contine asa :2 oua, 1 banana si cam 250 ml de lapte si le pun la blender.

| Marius96 a răspuns:

Deci asa ceva nu se merita sa faci...
In primul rand un shake de care zici tu poti sa-ti faci din diverse fructe cu iaurt simplu/lapte.
Genul asta de shake-uri presupun adaugarea a 2, 3 oua (crude) ce ce nu este prea bine, :)) deoarece au un gust scarbos, si s-a demonstrat ca oua-le crude sunt daunatoare poti sa cauti si tu pe google daca vrei.
In schimb sunt prafuri naturale care le poti bea sub forma de shake, doar ca sunt cam scumbe.
Eu iti sugerez sa te documentezi mai bine si uite un site de inceput www.getfit.ro

| RobyStyl3nVd a răspuns:

Salut,eu imi fac asa:pisez 1/2 banane 4/5 oua, 2/3 lingurite de miere(nu e obligatoriu depinde cum vrei)si 750ml lapte. si toate astea la blender.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobyStyl3nVd):

Si te ajuta cu ceva porcaria aia de amestec?