| Culturism69 a întrebat:

As vrea sa imi masor circumferinta umerilor/umarului dar nu am idee cum thinking
metru am, dar habarn-am cum sa masor umarul.
Niste sfaturi, un video ceva sa stiu cum?!

2 răspunsuri:
| Cristinel_Cristi_1997 a răspuns:

Umeri

Este cea mai dificila masuratoare, atunci cand vrei sa o faci de unul singur, de aceea ar trebui sa ceri ajutorul cuiva.

Pune centimetrul pe extremitatea unui umar si incojoara-te cu el, pana cand ajungi, inapoi, la umarul de la care ai pornit.

Centimetrul trebuie sa fie mai strans pe corp, in asa fel incat, sa nu poata cadea. In acest fel, vei afla circumferinta exacta a umerilor tai.

| Culturism69 explică (pentru Cristinel_Cristi_1997):

Aha, deci e acelasi procedeu ca si in cazul pieptului, nu? doar ca in in prim-plan sunt umerii?happy