| anonimul1996 a întrebat:

Am 1.79 inaltime, 65 de kg. Vreau ceva proteine sau creatina buna care sa ma ajute sa pun masa musculara. Ce produs mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand vorbeam de proteine, in al doilea rand sunt destul de bine informat, am vorbit cu nutritionisti, am participat la seminarii de nutritie, la seminariile Calivita si altele. Si intamplator nu sunt "mucos", am 25 de ani.

"muschi fara creier", aici cam gresesti, am terminat politehnica, automatica si calculatoare, promotia 2009 si am facut master tot in politehnica. In prezent sunt programator la IXIA, in C# si C++. Uite ca am putut sa fac muschi fara sa-mi afecteze "creierul", cum stiti voi repede sa catalogati oamenii, ori sunt destepti si firavi ori musculosi si prosti, gandire tipic medievala.

16 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Whey Gold de la Optimum Nutrition sau Dymatize elite whey.
Ambele costa cam 230 de lei si te tin o luna. Dar vezi ca fara o alimentatie corespunzatoare ( 5 mese pe zi bogate in proteine - carne, lapte, branza, oua ) nu o sa ai rezultate nici cu suplimente.

| Tweetymrrr a răspuns:

Mai bine ai purta discuţia asta cu un medic, care să te ajute, nu să dea sfaturi aiurea fără să ştie despre ce e vorba, cum fac unii de aici.

Răspuns utilizator avertizat
| akaleesh20 a răspuns:

Daca esti mic de varsata stai potolit! mai ales daca esti in 1996! doar nu vrei sa iti plesneasca inima de tanar? fa sala dar fara prosatii din astea! risti din cauza lor la varste mici sa faci osteoporoza! funda?

| GEORGE a răspuns (pentru akaleesh20):

Dar ce daca e nascut in 1996? ca nu inteleg laughing)

| akaleesh20 a răspuns (pentru GEORGE):

Daca nu stii nu te baga! este mic de varsta! si daca tu ti-ai omori copilul este problema ta! e sanatea lui in joc.asta e partea proasta a site-urilor de genul asta! ca exista oameni ca tine care dau sfaturi proaste! informeaza-te sau daca nu lasa-te de ajutat! aici este "toti pentru unul"...nu "un fraier cu gura mare si mintea ingusata".pa

| GEORGE a răspuns (pentru akaleesh20):

Eu cred ca esti cu nervii thinking te-am intrebat ce daca e in 1996? ca si eu tot in 96 sunt si ma gandeam sa iau laughing)) da tu...ce ai ma nebunule calmeaza-te sa nu-ti pocneasca vreo vena sa mori pe acolo laughing) doamne ce frustrat esti ma thinking

| akaleesh20 a răspuns (pentru GEORGE):

Sunt fata...inteligentulestraight face nu lua nimic daca vrei sa ai o viata sanatoasa. ia pe la 23-24 ani.mai tarziu. acum esti crud din toate punctele de vederehappy

| GEORGE a răspuns (pentru akaleesh20):

Scuze nu stiam ca esti fata laughing) si in fine oh go on ma refeream ca am vazut ca ai zis: "mai ales daca esti nascut in 1996" si ma punea pe ganduri adica ce e in 96 thinking mersi oricum

| SpaNu88 a răspuns (pentru akaleesh20):

"doar nu vrei sa iti plesneasca inima de tanar? " laughing
sa nu iti explodeze tie creieru din exces de ineptie...

| Cosmin86 a răspuns (pentru akaleesh20):

Osteoporoza? de unde ai scos o asemenea prostie, multe suplimente de genul conctin CALCIU, care ajuta la intarirea oaselor. Ce medic sportiv ti-a spus tie asa ceva, de osteoporoza sau inima?

| akaleesh20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Informeaza-te si vb apoiwinking nu mai cataloga fara sa stiiwinking

| akaleesh20 a răspuns (pentru SpaNu88):

Iar tu esti probabil ca esti unu dintre cei cu "muschi si fara creier". creatina iti ajuta maxim inima nu? chiar nu stiu ce cautati voi astia "mucosi" pe categoria "sanatate"? ia tu kate un kil de proteina si creatina...mai scapam de unuwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin86):

Scuze, am crezut ca mi-ai adresat mie replicile "mucos" si "muchi fara creier", dar oricum, ce-am zis de proteine ramane valabil happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru akaleesh20):

In primul rand vorbeam de proteine, in al doilea rand sunt destul de bine informat, am vorbit cu nutritionisti, am participat la seminarii de nutritie, la seminariile Calivita si altele. Si intamplator nu sunt "mucos", am 25 de ani.

"muschi fara creier", aici cam gresesti, am terminat politehnica, automatica si calculatoare, promotia 2009 si am facut master tot in politehnica. In prezent sunt programator la IXIA, in C# si C++. Uite ca am putut sa fac muschi fara sa-mi afecteze "creierul", cum stiti voi repede sa catalogati oamenii, ori sunt destepti si firavi ori musculosi si prosti, gandire tipic medievala.

| lol2 a răspuns:

NU folosi proteine sau creatina, NU sunt bune! (iti afecteaza organismul)

| Cosmin86 a răspuns (pentru lol2):

Cum sa-ti afecteze organismul? AI idee macar ce sunt proteinele?