| dartagnon a întrebat:

am 16 ani fac sala de 3 luni (h:171cm, G: 59kg). Cum credeti ca e mai bine sa cresc in masa(sa ma ingras) si apoi sa ma definesc sau sa incerc sa cresc doar in masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

100 % fara grasime nu poti sa pui muschi, dar poti sa cresti in masa musculara cu un minim de grasime ( poate chiar atat de putin incat nu se vede cu ochiul liber ).

Nu vad niciun motiv sa te ingrasi, incearca sa cresti in masa musculara cu cat mai putina grasime

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pe rand.

1 an masa msuculara apoi 1-2 luni definire, apoi din nou

| dartagnon explică (pentru Cosmin86):

Deci tu imi zici sa cresc doar in masa musculara si sa nu ma ingras(adica sa pun mai multa grasime pe mine si dp sa o dau jos), ci doar sa imi fac continutul necesar de proteine, carbohidrati pe zi. Nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru dartagnon):

100 % fara grasime nu poti sa pui muschi, dar poti sa cresti in masa musculara cu un minim de grasime ( poate chiar atat de putin incat nu se vede cu ochiul liber ).

Nu vad niciun motiv sa te ingrasi, incearca sa cresti in masa musculara cu cat mai putina grasime

| Ion_Gabriel-alin_1990 a răspuns:

Eu iti zic sa fii slaba

| dartagnon explică (pentru Ion_Gabriel-alin_1990):

1.Sunt baiat...
2.Cred ca esti cam paralel cu sportu asta!