| Fsdalajdljaljdvndnlgd a întrebat:

Buna,am 22 de ani si as vrea sa bag un bilet la pariuri sportive pe sambata ca va castiga Real Madrid.Cum se cere? Ii spun la domnul de la pariuri ca pariez 50 de lei pe Real si o sa imi dea biletul? Nu am mai bagat pana acum si nu ma stiu

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu. Trebuie sa te duci zilele astea, de preferat sambata la agentie, sa pui mana pe o foaie si un pix, sa te asezi la masa sau sa mergi la panou si sa cauti meciul Real Madrid - Atletico. Fiind finala UCL, probabil ca va fi pus in capul listei, undeva destul de vizibil. In stanga meciului va fi un cod (cel mai probabil din 3 sau 4 cifre). Trebuie sa scrii acel cod pe foaie, iar langa el pronosticul (1 - bat gazdele, X - egal, 2 - bat oaspetii). Te-as sfatui sa pariezi ca Real va castiga trofeul. Cota este mai mica, insa in caz de eventuale prelungiri sau penalty-uri, biletul va ramane in continuare valabil. Spune-mi la ce agentie ai de gand sa mergi, ca sa-ti spun exact cum sta treaba.

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru AFR81):

Public Bet. Deci pot sa bag si azi biletul?

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru AFR81):

Deci dupa ce scriu codul si nr corespunzator echipei care vreau sa castige o duc la domnul de acolo, platesc bani si imi da biletul?

| AFR81 a răspuns (pentru Fsdalajdljaljdvndnlgd):

Exact. Publicbet nu mai exista, e Efortuna acum laughing. Codul este 372. Tu trebuie sa scrii 372 - 1 pe foaia ta. Cota este de 2.70. Daca doresti, insa, sa mergi la siguranta, poti pune ca Real castiga trofeul (asta in caz de eventuale prelungiri). 37367 - 1 va fi codul in cazul asta, iar cota va fi mai mica. In fine, cum doresti, multa bafta.

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru AFR81):

Si daca scriu 372 - 1 si castiga Real in extra time nu mai castig?

| AFR81 a răspuns (pentru Fsdalajdljaljdvndnlgd):

Daca scrii 372 - 1, se ia rezultatul din cele 90 de minute regulamentare, oricare ar fi el. Daca Real castiga in cele doua reprize de prelungiri de 15 minute sau la penalty-uri, biletul tau va fi pierdut.

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru AFR81):

Am bagat biletul pe Real, sper sa fie si castigator. Mersi tare mult!

| AFR81 a răspuns (pentru Fsdalajdljaljdvndnlgd):

Cu placere. Mult noroc.

14 răspunsuri:
| Freky229 a răspuns:

Salut, eu pariez pe www.casapariurilor.ro
gen apare "Real Madrid vs. Atl. Madrid" 1. X. 2. 1X. 2X si pui 1, o sa-ti apara ceva in dreapta, iar la miza pui suma pariata, poti sa pui cat vrei, iar dupa dai genereaza cod. Scrii codul pe o foaie si mergi la tine in oras la Casa Pariurilor daca ai. Sau poti sa mergi intr-o casa de pariuri.

| GabrielGabii a răspuns:

Pai daca te duci la pariuri direct. cauti pe foaie meciul care il vrei ex: Real Madrid vs Barcelona... si este un cod acolo cum ar fi 2847. iei o foaie si scrii codul ala pe foaie si alegi 1( primul meci, adica daca e Real Madrid vs barcelona, 1 e real madrid ), psfx ( pauza sau final egal ), 2 ( ca la 1 doar ca e barcelona ), x ( egal ) si multe altele cum ar fi 2x, 2+, 3+ etc dar daca tu pui pe real pui 1 ca la exemplu de mai sus... si meciul are o cota pe acolo in dreptul meciului si daca real madrid are cota de 2 atunci daca pariezi 50lei o sa ti se dubleze banii ( depinde de cota )

tu scrii pe foiea atat
ex : 2675 1
atat

Funda? daca ai nelamuriri spune-mi

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru GabrielGabii):

Este o foaie acolo?

| GabrielGabii a răspuns (pentru Fsdalajdljaljdvndnlgd):

Sunt mai multe foi cu mai multe meciuri pe o saptamana si vezi ziua meciului si scrii codul pe foaie

| GabrielGabii a răspuns:

Te duci la casa de pariuri ( totalBet, ExcelBet, etc ) si du-te la foaia cu meciurile si cauta acolo meciul tau RealMadrid vs Atl. Madrid si langa el are un cod ex 2457 si scrii pe foaie
2457 1 ( 1 de la Real Madrid ) si pui 5 lei pe el ( exemplu ) si din cate vad pe SofaScore are cota de 2, 40 deci daca pui 5 lei o sa scoti 14lei...( cota de 2 iti dubleaza suma bagata pe bilet, cota de 3 ti-l tripleaza si tot asa )
daca ordinea din foaie e asa : real madrid vs atl. madrid pui 1 adica pe real madrid ca e primul meci, daca e atl. madrid vs real madrid pui 2

P.S. daca pui mai multe meciuri scrii codurile ( exemple )
2567 1
3456 2
4543 psfx

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru GabrielGabii):

Deci dupa ce scriu codul si nr corespunzator echipei care vreau sa castige o duc la domnul de acolo, platesc banii si imi da biletul?