| JustMe_4083 a întrebat:

Am nevoie va rog de un sfat. Ce fel de exercitii de sport ar trebui sa fac ca sa imi intaresc muschii de la abdomen, picioare si maini?
As vrea sa stiu un mod cat mai efectiv, caci nu mai e mult si merg la plaja. Ce sa fac pentru fiecare (abdomen, picioare, maini) si de cate ori pe zi?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru partea superioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal.
Pentru brate, ajuta flotarile.Incepe cu 10-15/zi si avanseaza treptat la 50/zi.
Pentru picioare, ajuta genuflexiunile.Incepe cu 15-20/zi si avanseaza treptat la 50-60/zi.Succes.

5 răspunsuri:
| AdyTtZa a răspuns:

Fa seara 50 - 100 de abdomene

| Bogdan727 a răspuns:

Acum depinde daca esti antrenat daca nu fa macar pana intr-o 120 cand simti ca nu mai poti mai schimbi cu 10-20 flotari apoi iar faci.Bafta!

| gabriel1984 a răspuns:

50 abdomene pentru abdomen, 100 genoflexiuni pentru picioare, si intre 15 si 50 flotari depinde de antrenamentul tau pentru maini

| suceveanu a răspuns:

Du-te la un prof de sport sau la fitness si iti spune elbig grin

| JustMe_4083 explică:

*Am uitat sa mentionez, sunt fata. Insa cred ca pot face ce ati spus voi, chiar daca...multumesc!