| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa tin o dieta fara gluten. Insa pe net nu gasesc ce trebuie sa mananc dimineata, pranz si seara. Puteti sa imi spuneti voi? happy

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LollypopMe a răspuns:

Fara ce?

Chiar daca mananci ceva cu gltem sau cum se numeste si tii regim, nu are vr-un sens!

Dimineata:
Cereale cu lapte SAU 2-3 biscuiti si un mar cu un pahar de lapte

La pranz: o ciorba sau carne de pui cu legume

gustare: O prajiturica

cina: peste cu legume si/sau orez
sau pui cu legume!

Cand esti la scoala sau la servici, ai putea sa mananci un sandwich facut acasa cu paine neagra!

Tine minte: Omul are 5 mese pe zi! Nu 3.

2 gustari si 3 mese principale(mic-dejun, pranz, cina)

La ora 10 sau 11 prima gustare si a doua inainte sa iei cina cu cateva ore!

Poti sa mananci multe fructe si legume!

Poti sa mananci cateodata(odata la 2 saptamani, sa zicem) la Mc sau KFC sau la cofetarie.

Tine-l cateva luni! Si fa sport!

Succes!

| Mariidc a răspuns (pentru LollypopMe):

Mersi mult, o sa tin cont happy

| anutza6117 a răspuns:

Dimineata ceva consistent(daca mananci consistent nu o sa mai vrei sa mananci asa mult la pranz sau cina) la pranz o salata simpla(numai cu legume) iar la cina ceva usor,(un iaurt)(cel mai rau e sa mananci dupa 6 si in cantitati mari) iar intre toate mesele cate o gustarica

| Mariidc a răspuns (pentru anutza6117):

Dimineata ce imi recomanzi sa mananc?big grin

Răspuns utilizator avertizat