| Maria02 a întrebat:

Hei :*..am 14 ani 1.60 si am 55 de kg..stiu ca e mult si as vrea sa imi spuneti o dieta pentru. a slabi: de ex, dimineata ce trebuie sa mananc, la pranz, seara. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Gunoi a răspuns:

Oau ai ca mine la greutate mai putin inaltimea...Eu ti-as recomanda ca dimineata sa mananci 2-3 felii de paine cu ceva (ce vrei tu) la amiaza poti manca gen 2 feluri: ciorba si felul 2 si seara gen tot 2-3 felii cu ce preferi.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IAmSoDifferent a răspuns:

Si eu am la fel ca tine. si e perfect asabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google 'Dieta cu pepene rosu', este foarte eficienta, 6 kg pe saptamana(dar trebuie respectata cu perfectie, si sa bei si 2 litri de apa zilnic).

| Liviu4you a răspuns:

Poti gasi pe net sute de retete de slabit dar daca incepi sa tii regim nu o sa te simti satisfacuta din punct de vedere al mancarii si in plus poate ca ti se face pofta sa mananci ceva ce nu-i in regim si stii ca nu poti.Eu iti recomand sa faci sport.Mai exact sa faci jogging. Stiu, acum te gandesti ca e greu sa faci asta, dar vei vedea cu timpul ca e foarte placut, e mult pana incepi. Poti alerga dimineata si seara pe anumite lungimi (500m, 800m, etc.) iar cu timpul o sa incepi sa alergi din ce in ce mai mult si vei slabi vazand cu ochiul! Sper ca ti-am fost de folos, mult succes!

| 1DPinkpOint a răspuns:

Pai,ai putea incepe prin a`ti schimba avatarul.te cam tenteaza, nu-i asa? apoi, ai putea renunta la dulciuri/produse care contin zahar.nici nu ai idee cat contribuie eliminarea zaharului din dieta ta zilnica... apoi, nu manca dupa ora 6.organismul are nevoie de odihna, mai lasa stomacelul sa respire! si nu in cele din urma, ai nevoie de un program regulat de exercitii fizice pentru a te asigura ca dispar "colaceii". In legatura cu dieta, nu cred ca suntem noi in stare sa ne dam cu parerea despre ce ar trebui sa manaci..prin urmare ar fi buna o vizita la nutritionist, el e cel mai competent in a da astfel de sfaturi. Eu doar te-am informat in legatura cu primii pasi pe care trebuie sa ii faci pentru a reusi sa slabesti intr-adevar! Bafta! :*

| AtomReed a răspuns:

Crede-ma,bicicleta te va ajuta foarte mult la slabire.

| EffieStone a răspuns:

Dimineata trebuie sati impli burta: terciuri cu ceva fructe, ceaiuri, iaurturi...
la prinz: mincarea cea pe care o consumi permanent...
dar seara iti sfatui sa nu maninci nimic

| Arianacraciun a răspuns:

Poi in primul rand las-o mai moale cu dulciurile si mananca cat mai multe fructe si legume si fa asta o saptamana si daca reusesti poti continua asa si daca nu merge cauta pe net! Sper ca team ajutattttt! Si mult noroc!