| Enjinak a întrebat:

Buna! Ce ceaiuri pentru slăbit îmi recomandați? As vrea sa le pot cumpara de la farmacie, nu toate porcăriile de pe net și ceva care sa funcționeze, deci ce ceaiuri bune îmi recomandați? Si ce părere aveți despre ceaiul naturavit?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebi farmacistul să-ți recomande el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU exista ceai pentru slabit. Doar deficitul caloric te slabeste, sa zic asa. Mai documenteaza-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul verde, dar fără sport și deficit caloric nu poți slabi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de urzica, soc si cozi de cirese elimina retentia de apa. Nu exista ceai care te slabeste. Trebuie sa mananci mai putine calorii decat consumi (deficit caloric) pentru a slabi.

| 4ndr33y a răspuns:

Aculta-ma pe mine, nu functioneaza nimic in afara de dieta. Am incercat fel si fel de ceaiuri, pastile alea cu sibutramina de le-a luat Mutu (care era sa ma omoare), picaturi (alea promovate de minodora), Alkachofa, NIMIC!
Pana n-am adoptat o dieta stricta, fara gasimi, zahar, alimente procesate, nu am slabit.
Am reusit in 3 luni sa slabesc de la 130 KG la 89 KG.

| Catalin77945 a răspuns:

Doar deficitul caloric te slabeste.Calories in vs Calories out

| Cehoslovacia a răspuns:

Sport si dieta slabesc, sunt destui fraieri care vor sa slabeasca nemiscand un deget cu ceaiuri, prafuri, pastile, esti si tu pe lista?
daca faci sport si ai o dieta adecvata, poti suplimente cu un ceai verde\soc, dar o sa ti se faca dintii mai rau ca la un fumator big grin

| UnulSimplu312 a răspuns:

Eu iti recomand daca esti bautor de cafea sa inlocuiesti cafeaua cu Cicoare pentru ca ajuta la slabit.

| MarcuMarian255 a răspuns:

Poți sa bei ori ce ceai, părerea mea ce mai bun este sa faci sport și sa ți dieta sa nu mai mănânci porcari

| catalinaaa31 a răspuns:

Ceaiurile nu te ajuta cu nimic. Sunt pline cu chimicale. Mai bine încerci să mănânci tot ce mâncai înainte dar pe jumătate..deficitul caloric, mult sport. Doar astea te ajuta cu adevărat