| Andreea0612 a întrebat:

Credeti ca pot slabi doar prin sport?
Am tinut o cura de slabire timp de 2 luni in care am dat jos 4 kg, dar cand am inceput iar sa mananc am pus dublu.Recunosc ca am cam facut excese dupa dieta dar me-am revenit la alimentatia de dinaintea dietei.
Cea mai mare greseala am facut ca am tinut dieta, dar macar am invatat din aceasta gresealahee hee.
Eu nu mananc dulciuri si nici nu fac excese. Mananc cat sa ma mentin (cam 1400-1600calorii/zi cred).
Ce spuneti? As putea slabi fara dieta doar prin sport?

1 răspuns:
| ema_2625 a răspuns:

Poti slabi facand sport:alergand,dar trebuie sa ti si o dieta:paine integrala,biscuiti dietetici, salate, fructe, dar fara sa te infometezi. Iaurturi pe baza de fructe, margarina vegetala.