| Sara2 a întrebat:

Pot slabi doar prin sport dar fara dieta? am incercat macar regulile de baza fara fast food, fara dulciuri si fara carbogazoase, dar nu ma pot abtine nici macar atat, am incercat sa nu mananc seara iar nu ma pot abtine, am inceput de cateva zile sa merg la sala, credeti ca voi slabi? vreau sa dau 10 kg in 2 luni jos

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Daca mergi la sala, dimineata mananci numai salate, in fiecare dimineata alergi de la ora 7 pana la ora 8:30 si daca seara mananci foarte putin, atunci intr-o luna vei vedea rezultatele, crde`ma ca o sa-ti placa cum o sa arati!

Sper ca te-am ajutat.

| G30RG3 a răspuns:

Degeaba faci sport toata ziua daca atunci cand mananci bagi in tine ca porcu si faza cu nemancatu seara e o prostie iti zic eu cum sa faci daca vrei sa mananci carne mananca doar de pui si in special piept de pui paine maxim 3 felii iar cu timpul trebuie sa le reduci pana la o felie pe zi si iti dau un exemplu de meniu: dimineata- un ou fiert
o felie de paine prajita
o felie de branza
masline sau alte legume cum ar fi castravede ardei sau rosie

dupa-amiaza carne de pui pe gratar
o salata
o felie de paine

seara-O salata

Daca intre mese ti se face foame mananca fructe in special mere ca ajute al digestie.winking

| ioana_5848 a răspuns:

Ai grija ce fel de dieta alegi. Nu incerca sa te infometezi pentru a slabi pentru ca s-ar putea sa ajungi la spital in perfuzii, ca in cazul unei colege). Nici slabitul rapid nu o sa te ajute pentru ca la finalul dietei s-ar putea sa te ingrasi mult mai mult decat erai inainte de dieta. DIETA TREBUIE DATA DE UN NUTRITIONIST, sau medic de specialitate pentru ca FIECARE ARE METABOLISM PROPRIU, deci tu nu poti tine o dieta ca prietenei tale sau mai stiu eu, pentru ca nu va da rezultate. Du-te la medic. asa vei slabi cum trebuie(daca te vei tine de ceea ce iti recomanda el)
multa bafta! happy

| ELGATO a răspuns:

Du-te la un nutritionist care este reprezentant la firma HERBELIFE, te va ajuta sigur sa slabesti daca respecti ce iti cere, nu e greu eu am slabit 30 de kg si nu am mai pus nimic inapoi de 1 an jumate, daca esti din Arad da-mi un mesaj si iti spun eu cum il contactezi, Ceau.