| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o intrebare.Eu fac antrenamente la volei,pentru echipa scolii,si sunt in echipa, dar nu in echipa de la liceul meu, si la un liceu dintr-un alt oras.Problema e alta. Daca fac parte din alta echipa decat cea a liceului meu, voi putea sa merg la campionat cu ei sau nu? ..la mine la liceu nu se mai fac antrenamente,deci nu pot intra in echipa,asa ca m-am adus in acel oras, si m-au primit, dar mi s-a spus ca s-ar putea sa nu merg in campionat cu ei.Imi puteti spune daca as putea merge, si daca nu, de ce nu? Funda happy

5 răspunsuri:
| mms123 a răspuns:

Pai nu ai putea cu scoala din alt oras pentru ca la campionat se lupta intre scoli si trebuie dus carnetul ca sa vada ca esti de la acea scoala

| AndreeaIII a răspuns (pentru mms123):

Si daca lupt cu alte scoli in afara de scoala mea as putea?, adica la mine la liceu nici macar nu e echipa de volei.

| mms123 a răspuns (pentru AndreeaIII):

Pai nu din pacate pentru ca acelei scoli unde joci tu acum i se vor cere date despre tine pentru a se convinge ca esti de la acea scoala. Vei putea juca doar daca profesorul de volei are cunostinte acolo si o sa vorbeasca cu ei sa te lase

| AndreeaIII a răspuns (pentru mms123):

Si daca as avea un carnet vizat de directorul acelei scoli, cu datele mele, si alte chestii, adica unul "fals", ar fi ceva?

| mms123 a răspuns (pentru AndreeaIII):

Nu daca nu te prinde happy