| ionut_8875 a întrebat:

M-am apucat recent de sala( o saptamana), sunt destul de slab 1, 80 m si 52 kgstraight face. Ce ar trebui sa fac sa cresc in masa musculara ca sa nu mai fiu macar slabanog, adica cum sa lucrez ce sa mananc in mod special, sfaturi, cele mai bune sfaturi. Dau funda! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| AjutorulTuturor a răspuns:

Pai cunosc pe cineva care e cam in cazul tau.E posibil sa nu te poti ingrasa datorita metabolismului, adica oricat de mult ai manca organismul tau nu ti-ar permite sa te ingrasi peste noapte.
Daca faci sala incearca sa mananci de vreo 4 ori pe zi. Nu te forta, mananca ce mananci de obicei. Tine minte ca unul slab poate sa se ingrase usor, da ala gras slabeste mai greu. Cam atat am putut sa-ti zic.

7 răspunsuri:
| joe2011 a răspuns:

De cat ai bratu'?

| joe2011 a răspuns:

Cati ani? eu 13 brat de 28, 7

| Simpatic a răspuns:

Desenetampite are partea lui de adevar.Ce e de adaugat este faptul ca tu iti poti modifica in timp metabolismul deci poti afecta sistemul hormonal asta daca apelezi la substante anabolizante, sa nu faci prostii de genul.SI NU TE VEI INGRASA PESTE NOAPTE CI IN ANI DE ZILE DE SALA! MUNCA SI IAR MUNCA NENICA, nu exista o pastila magica care sa faca minuni, cei care au peste 40 cm in brate au muncit pentru ele...

Răspuns utilizator avertizat
| ionut_8875 explică:

Mititel cas cam slabut.un 24 cm daca am masurat corect.

| nesuferit a răspuns (pentru ionut_8875):

Abereaza lumea cat cuprinde. Pai in primul rand daca zici ca esti slab, iti trebuie carbo, cauta suplimente cu carbo, la greutatea ta ai nevoie de 104 g de proteina pe zi ca sa dezvolti ceva, asa ca fie asiguri din mancare fie iti iei un supliment cu proteina. Si iti recomand un program de 5 zile ( luni brate marti umeri miercuri spate joi piept vineri picioare si abdomene ) Mult succes!

| ionut_8875 explică:

16 ani