| COman_Ionut_1997 a întrebat:

Mi-am cumparat patine noi si vreau sa invat frana laterala/intr-o parte. Trebuie sa astept pana se tocesc ele sau pot sa le dau cuiva sa imi mai toceasca din sant?

Răspuns Câştigător
| TheQuestionMarker a răspuns:

Cel mai bine sa le dai cuiva sa le toceasca ca altfel ar dura o vesnicie. Dai funda?

1 răspuns:
| me4u a răspuns:

Ca sa poti sa inveti sa faci frana aceea laterala patinele trebuie sa fie ascutite intr-un anumit fel. Santul de pe mijlocul lamei trebuie sa nu fie deloc adanc. Poti merge la centrul de ascutit patine sa ii rogi pe cei de acolo sa le ascuta asa, cu santul foarte fin. Si eu mi-am luat o pereche de patine noi de la www.skates.ro si dupa ce le-am ascutit au mers franele perfect;)