| Coman_Ciprian_1996 a întrebat:

Cum se poate face frana laterala pe patine? Am ceva experienta si dupa multe incercari tot nu imi iese schema.Stie careva ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

E nevoie de muuulte incercari, pana incepi sa o simti.

Si nu prea se poate explica. Dar incearca mai intai la viteza mica, incearca pe o singura parte (pe partea pe care iti vine mai usor) pana sa incerci si pe partea cealalta.

Nu incerca sa bruschezi miscarea trebuie sa lasi patina sa alunece.

Si nu uita ca trebuie sa incerci pana iti iese. Nici pe mine nu m-a invatat nimeni... si nici nu am invatat-o peste noapte.