| V3lCr0 a întrebat:

Am de ales la facultate ce sport sa fac. Ce se face mai exact la aerobic si la dfg? Care e diferenta intre ele? Ca pe net nu găsesc. Voiam la aerobic din cauza ca sunt obișnuit cu gimnastică, ca mai fac pe acasă. Dar sa nu fie gen yoga sau sa ma puna ss alerg, ca daca era vorba de alergat ma duceam la fotbal, dar nu-mi place.

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

La facultatea de spor,faci mai multe materii; gimnastica aerobica,acrobatica,handbal, volei, atletism, fitness... dupa finalizare, iti alegi domeniul specializarii. daca abia ai intrat la facultate e cam devreme sa te gandesti in ce zona sa mergi.parcurge orele si apoi vezi ce iti place mai mult