| PisicaCuSniper a întrebat:

Buna TPU Aceasta intrebare este pentru pescari.Cu ce momeala trag cel mai bine crapi? ca doresc sa stiusad. Data trecuta cand am mers la pescuit am prins 2 crapi de 1 kg si sper sa prind mai multibig grin PS:FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Crapul - Cocoloș de mămăligă, pătrățică de mămăligă, porumb, boiles-uri sunt momeli care le găsești la orice magazin de momeli. Cel mai bine prinzi la plantat cu bob de porumb. Sau mai simplu buchet de râme, dar dacă balta are mult puiet de caras, te va înnebuni.

| PisicaCuSniper explică (pentru Azµre):

Da chiar are destui pui de caras.

| Azµre a răspuns (pentru PisicaCuSniper):

Boiles-uri și porumb, la plantat sau daca lansezi iei sandwis-uri de porumb asa se cheama sunt nade speciale pentru caras.
Ori la patrat mare de mamaliga
ȘP

| Azµre a răspuns (pentru PisicaCuSniper):

Sau pufuleți mari pentru crap / buchet de pufuleți. Dar aceeași belea te pot omorâ carașii...

6 răspunsuri:
| AdiAdrian1995 a răspuns:

Incearca cum o zis Azure cu bob de porumb gasesti la magazin si acum or aparut cu mai multe mirosuri...

| Youkillme a răspuns:

Pai incearca cu niste cascaval el nu se rupe sau se inmoaie in apa ca pinea, sau nu fuge ca rima big grin...P.S.:nu incerca sa ei cel mai sarat sau cu un gust mai puternic e bine sa fie simplu...succese te pup!

| RazerAbyssus a răspuns:

Porumb de lapte si mamaliga!