| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Am 15 ani, 170 cm inaltime si as vrea sa am un abdomen care sa arate bine ...Ma puteti ajuta cu niste exerciti pe care sa le practic acasa? FUNDA PT CEL MAI BUN

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Doar cu exercitii pierzi vremea, alimentatia conteaza 90 %, exercitiile doar 10 %
"Abs are made in the kitchen!"

Ai de facut 3 chestii :

- schimba-ti alimentatie, sa ai o alimentatie bogata in proteine si saraca in grasime si carbohidrati, fara asta nu faci nimic
- cardio de 3-4 ori / saptamana, de preferinta alergat
- abdomene, crunch si ridicari de picioare, 4 serii din fiecare pe antrenament, de 2 ori pe saptamana.

Sau du-te la sala si pune-l pe instructorul de acolo sa-ti faca un program de antrenament si sa-ti faca un plan alimentar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din câte am înţeles, exerciţiile acestea dau rezultate:

http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| Flaviucu a răspuns:

Abdomene zi de zi. Daca esti incepator si nu ai mai facut pana acum abdomene incepe cu 10-15 cu o pauza de 5 minute intre ele a cate 4 serii pe zi. In urmatoarea zi faci intre 20-25 tot 4 serii si pe parcurs progresezi. Sau daca vrei sa ti-l faci mai repede du-te la o sala de forta si cere sa iti vanda Creatine FX costa 69 lei si are 3 kg, se bea inainte de antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Flaviucu):

Daca lucrezi zilnic o sa ai rezultate mediocre, ciudat ca stii despre creatina dar nu stii despre asta

| Macioi a răspuns:

Sa faci pe zi cateva seri de abdomene.
Faci odata 20 mai stai putin iar mai tarziu si asa mai departe