| 2526 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? As vrea sa am un abdomen frumos fara sala! Ce exerciti m-ar ajuta? Am 12 ani 1, 67, si 55 kg.

9 răspunsuri:
| dZZanK a răspuns:

Abdomen frumos inseamna patratele sau six packs.
Pentru asta trebuie sa slabesti.

Tu esti inca in crestere, asa ca n-ar fi indicat sa stabilesti o dieta stricta.
In principiu incearca sa mananci multe fructe si legume si evita sucurile, chipsurile, fast-food, etc.

Fa in fiecare zi cardio, adica plimba-te cu bicicleta, alearga, inoata, sari coarda, fa aerobic.

Bea in fiecari zi minim 2l de apa.

Poti sa faci si niste exercitii pentru intarirea abdomenului de 2 ori pe saptamana.

| mosw a răspuns:

Incearca de 3 ori pe saptamana si o sa ai rezultate http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| Cosmin86 a răspuns (pentru mosw):

Ce bine era sa fie asa simplu

| mosw a răspuns (pentru Cosmin86):

Dureaza 8min*3zile/saptamana faci odata cu video-ul, doar sa vrei, eu am facut cateva saptamani si mi sau format calumea 6 cubulete.PLM daca tu vrei un abdomen fara nici un efort, doar din com-uri atunci Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru mosw):

Serios? Eu cunosc pe cineva care are patratele mari si clare si nu a mai facut niciun exercitiu de 6 ani, cum? Metabolism rapid.

Ti s-au format pentru ca aveai metabolismul rapid, 90 % din oameni nu au metabolism rapid si prin urmare cu programul ala e un esec total.

Cele mai bune exercitii sa ti se vada patratele sunt cele cardio ( alergat, bicicleta, inot, etc. ), sa-ti reduci stratul de grasime sub 10 %.

Si desigur, alimentatia e decisiva, chiar mai importanta decat sportul.

| mosw a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu trebuie 6 ani nici 6 luni, alearga, mergi cu bicicleta si inoata 5 ani de performanta si facem pariu ca eu in 5 luni am patratele mult mai bine definite si mai evidente ca ale talewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru mosw):

1. ca ai metaboslimul mai rapid
2. fac deja sport de ani buni, asa ca am deja
3. cand ai patratelele prea definite nu prea ai muschi, esti doar slab laughing

| mosw a răspuns (pentru Cosmin86):

83kg 1,85m cum ti se pare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mosw):

Fain. Acum intreaba-ti prietenii care folosesc programul ala, cati au avut rezultatele tale.