| Julian_Mad_1995 a întrebat:

Am o intrebare legata despre Creatina. In ce mod se administreaza, inainte sau dupa antrenament si daca cineva a mai utilizat acest produs inainte. Ce tip de alimentare as avea nevoie? Daca cineva stie sa imi dea un program de alimentatie si exercitii, dau funda, cer seriozitate.

2 răspunsuri:
| Rancilio a răspuns:

Creatina se administreaza imediat dupa antrenament!
http://www.farmpro.ro/categorie-produs/pentru-sportivi/

| WaterDrop a răspuns:

18-20 grame timp de 4-5 zile apoi 2-3 grame pe zi timp de o luna.

De adaugat ca trebuie sa lasi cofeina pentru ca absorbtia ei la nivel muscular sa nu fie blocata, iar in primele zile sa fie insotita de carbohidrati simpli (cauta o lista cu ei).Ai grija la rinichi totusi, fa pauza de la ea dupa 1 luna.