| Anonymus3000 a întrebat:

M-am apucat de sala si nu prea stiu cum vine chestia asta cu perioade de masa musculara si cea de definire. Cum ar trebui procedat? Mai intai punem masa apoi definim? Un prieten mi-a sugerat sa fac o luna jumate masa si o luna jumate definire. Voi ce parere aveti? Si inca ceva: am 55 kg si 165 cm, baiat, 16 ani si am un strat mic de grasime in zona abdominala. Mai intai ar trebui sa slabesc si dupa sa fac masa sau grasimea in plus se va duce in perioada de definire?

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Multi au antrenamente diferite, eu iti propun sa faci 1 an de masa musculara si dupa 3-4 luni de definire, cel putin eu asa procedez.