| Flavius1998 a întrebat:

eu fac exercitii fizice acasa, abdomene, flotari, genoflexiuni, intinderi si vreau sa va pun o intrebare. Cum sa fa exercitile? O zi fac, o zi ma odihnesc, 2 zile fac, 2 zile ma odihnesc, sau in fiecare zi dar nu exagerate? Daca puteti sa imi scrieti un program, va rog nu copy paste. un program cum sa le fac pe serii, in fiecare zi sau nu, ( intelegeti voi  ). Mentionez ca am 17 ani si nu am gantere, greutati. Nu merg la sala. (Nu mai intrebati dc)
Practic Handball, sunt la liceu cu program sportiv.
Stiu ca alimentatia este ff importanta.
Spuneti-mi un program ce l-as putea face cum sa iau pauze etc

Nu vr sa aud comentarii ca nu poti face "muschi" de acasa, vr sa ma mentin in forma si da daca se pun si cv "muschi" in timp nu-i suparare.

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

La 17 ani trebuie sa ai creier si caracter nu muschi, o sa ai trecere doar la pitziwinking

| sosostore a răspuns:

Eu am facut sala dar din anumite motive nu mai merg. Instructoarele mi-au spus sa fac cel mai bine luni, miercuri si vineri si e de ajuns. Am avut o perioada in care am exagerat cu sportul si am ajuns la doctor. nu e nevoie sa faci zi de zi.

| Ha0s a răspuns:

Poti face 3 zile pe saptamana Lunea Miercurea si Vinerea. Luni poti face piept+triceps ( flotari la paralele-triceps si piept; cateva tipuri de flotari pentru piept). Miercurea poti face biceps+spate( tractiuni cu priza neutra si priza apropiata pentru biceps, tractiuni tip pronatie pentru spate). Vineri picioare( genuflexiuni bulgaresti, normale, ridicari pe varfuri stand in picioare, ridicari pe varfuri intr-un picior).