Întrebare recomandată | Denis_5853 a întrebat:

Buna TPU m-am gandit sa ma apuc de un sport si nu stiu care e mai eficient intro lupta karatele kyokushin sau kung fu? Dau funda cui imi spune ce sa aleglove struck

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu sunt la PRO wrestling SUA.
Si as alege Kung Fu pentru ca am facut 2 ani

| Denis_5853 explică (pentru OnuOnulică):

Si te batea cineva pe la scoala?

| OnuOnulică a răspuns (pentru Denis_5853):

laughing glumesti nu?

| piTiCcu a răspuns:

Karate.

| JustRoxanne a răspuns:

Karate.

| Termopile a răspuns:

După părerea mea Kung Fu se numără printre cele mai eficiente arte martiale, îți recomand cu tărie această artă martiala dacă ai posibilitatea să o practici, deși nu am practicat în viața mea această artă martiala pot să spun că sunt destul de bine informat în legătură cu artele martiale și cred că sunt în măsură să zic că Kung Fu se numără printre cele mai eficiente arte martiale care există. Dacă ar fi să fac un TOP 5 cele mai bune arte martiale Kung Fu ar fi fără dar și poate pe locul 4. Cât despre Karate Kyokushin, pai daca ar fi să mă întrebi pe mine este pe locul 5, în concluzie ți le recomand pe amândouă dar dacă ai posibilitatea de a practica Kung Fu practică Kung Fu pentru că merită, dar bine înțeles depinde si ce îți place ție, în arte martiale cea mai bună artă martiala este cea care îți place cel mai mult, imaginează-ți că tu practici Judo (e doar ipotetic) dar tu faci asta de silă, fără plăcere și pur și simplu vrei să faci altceva. Deci repet Kyokushin și Kung Fu sunt foarte bune, dar după mine Kung Fu e mai eficient, dar depinde și ce îți place ție.

| LeonarddStylezz a răspuns:

Intr-o lupta? Pai dintre astea 3 pe care le-ai enumerat as alege karate! Te maturizeaza foarte mult spiritual. Dar daca vrei "sa fii bun la bataie" atunci te duci pe kick box tata! Kick boxul este o arta martiala ce combina loviturile de brate cu cele de picioare intr-o armonie cu caracterul tau...kick-boxul iti face si un corp frumos, te inalta si avansezi foarte repede in tehnica fiind bazat doar pe 3 lovituri de brat si 4 de picior..bine sunt mai multe dar cu aceste tehnici pe care le inveti intr-o luna poti sa devuu mult mai bun la bataie, garantat! la mine un an de kick box au facut cat cei 7 de karate! Sper sa te gandesti la asta si sa iei in considerare explicatia si raspunsul meu, astept funda. Bafta!

| DjNany a răspuns:

Sall!
eu as alege karatele pentru ca se aseamana cu taikoando.

| ana777 a răspuns:

Eu iti sugerez sa de apuci de kung fu.pup

| BestOnlineBro a răspuns:

Probabil kung fu dar nu uita ca pe langa cele scrise de tine mai exista multe extinderi ale artelor martiale, precum taekwondo, judo, aikido. Bafta la a alege