| Rooney7 a întrebat:

Să spunem ca vă luati la bataie cu un individ pe strada. Unde ar fi cele mai sensibile puncte pentru el? Barbie?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Portofel. Lasind sf-urile gen picioare la oo (daca incearca cineva asta la mine ii rup piciorul in 10 secunde, si nu sint ninja sau sa am o pregatire deosebita, unul pregatit ti-l rupe, te bate cu el si ti-l si baga in dos la sfirsit) sau pumni in barbie, zonele cele mai sensibile si la indemina, care nu necesita o forta deosebita pentru a afecta decisiv adversarul, ar fi plexul solar si marul lui adam. Bine, cu atentie, fiindca loviturile acolo pot fi fatale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Mi-ai luat vorba din gura. Daca ii dai sub barba, ala se dezmeticeste si iti face nanaul de elefant.La gat, la carotida, dar cu mila ca faci puscarie dreacu.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil nici sa nu apuci sa ii dai sub barba, ca nu trebuie reflexe de ninja sa parezi asa ceva. Bine, presupunem ca discutam de o confruntare intre doua persoane "normale". Daca e unul cu pregatire care sare pe tine posibil sa iti cinte popa prohodul inainte sa apuci sa il injuri de ma-sa macar... big grin
P.S. Desigur ca intotdeauna cel mai bine e de evitat violenta si de gindit un pic in avans. La un moment dat ne atacasera unii la iesirea dintr-un bar, unul i-a spart buza unui prieten cu care eram si celalalt ma luase pe mine de guler sa ma intrebe cit e ceasul, i-am raspuns relax, a dat sa ma loveasca cu bocancul in cap la timpla, m-am eschivat lateral simultan cu lovitura lui, practic m-a impins foarte putin cu bocancul, dupa care m-am rotit la 360 de grade si am revenit in pozitia initiala. Puteam sa folosesc energia rezultata din rotatie si fara mare efort sa il trasnesc de nu se mai ridica pina dimineata dar celalalt era la vreo 5 metri distanta si sigur nu apucam sa il adorm inainte sa deschida gura. Urla ala, urma sa ne fugarim la 1 noaptea prin cartier cu citamai gasca de betivani ratati, asa ca l-am lasat pe bou sa isi savureze skillurile de ninja, m-am repliat si ne-am retras in liniste (era cu noi si o prietena, ca daca eram doar noi, parca merita sa il plesnesc pe bou). La fel si treaba cu reactia la diverse atacuri, nu te gindesti doar cum il poti plesni, te gindesti si ce se poate intimpla nasol dupa aia, gen cade cretinul pe sina de tren sau cu capul de bordura, etc.

| AtateaConditii a răspuns:

Daca e individ la ouțelaughing. In burta si ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub bărbie(să vezi ce fel îi sar dinții), în piept(are mai mult efect dacă dai cu cotul, zic eu). Ai putea da și o lovitură în umeri, cât să-i blochezi chi-ul și să fugi, da nu-i sigur, nu că primele metode ar fi laughing.
În fine, violența nu e o soluție.

| Cristian0884df11 a răspuns:

Simplu. pregatesti pumnul si in gat ii taie respiratia

| five973 a răspuns:

Pai il lovesti foarte tare in muschiul piciorului si va cadea pe jos. Dupa te descurci tu. Bafta