| florin0016 a întrebat:

vreau sa ma apuc sa fac tractiuni pentru spate,am o bara de tractiuni care se fixeaza la usa,sus, imi dati niste sfaturi despre cum ar trebui sa incep cu tractiunile, tinand cont ca acum pot face doar 1 corecta...multuimesc mult.

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

15 minute de incalzire si poate mai adaugi cate 1 corecta pe saptamana

| adriann31 a răspuns:

Nu te apuca de exercitii pana ce nu iti incalzesti mainile!
Incepe cu "morisca", apoi rotiri de coate si tot ce tine de spate, umeri si maini. Apoi, cand simti ca esti incalzit, incearca sa faci tractiuni tinand palmele astfel incat sa vezi degetele, iar cand reusesti sa faci bine tipul asta de exercitii treci la cele mai dificile tinand palmele invers, cu degetele in partea cealalta.
Sper ca ai inteleswinking